Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Pociąg Papieski w Rybniku


W sobotę, 30 maja, do Rybnika dotarł pielgrzymkowy Pociąg Papieski. Oczekujących go na rybnickim dworcu mieszkańców nie zraził nawet ulewny deszcz.Krótko po godzinie 10.00, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik, pielgrzymkowy pociąg zatrzymał się na peronie rybnickiego dworca, by po chwili wspólnie z podróżnymi ruszyć w kierunku Suminy, Rydułtów i Rybnika-Niedobczyc Na każdej z tych stacji zorganizowane zostało uroczyste powitanie.
 
Z Rybnika w podróż Papieskim Pociągiem wyruszyło przeszło 100 osób, wśród nich prezydent Rybnika Adam Fudali, który w trakcie przejazdu pociągiem opowiedział pielgrzymom o związkach Jana Pawła II z Rybnikiem.  Dzięki multimedialnemu studiu, stanowiącemu serce pociągu, podróżni mogli również zobaczyć pamiątkowy film z uroczystości ogłoszenia Św. Antoniego Padewskiego Patronem Rybnika.
 
Jak przekonują organizatorzy, przejazd Pociągu Papieskiego to swoiste rekolekcje, w czasie których przedstawiciele Kościoła Katolickiego, władz samorządowych, spółek kolejowych i organizacji społecznych, odwiedzają wybrane miejscowości, przypominając postać i treść nauk Jana Pawła II.
  
Podobnie jak do każdego miasta, również i do Rybnika Pociąg Papieski przywiózł przesłanie Ojca Świętego i pamiątki po Nim (przyszłe relikwie). Na rybnickim dworcu pielgrzymów wraz z mieszkańcami witały władze samorządowe , przedstawiciele kościoła, organizacji społecznych i kolejarze. Była okazja do wspólnej modlitwy o szybką beatyfikację Jana Pawła II, jak również możliwość zwiedzenia niezwykłego pociągu.
 
W dniach 29 – 31 maja pielgrzymkowy Pociąg Papieski PIEKARY ŚLĄSKIE 2009 przejechał przez 37  miast Śląska i Podbeskidzia. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-06-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt