Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Uroczyste nadanie odznaczeń


29 września w rybnickim magistracie Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Miejski w Rybniku uhonorował osoby wyróżniające się szczególnymi zasługami w stosunku do społeczności kombatanckiej.Specjalne odznaczenia za zasługi dla Związku przyznano wicemarszałek Senatu RP – Krystynie Bochenek, Prezydentowi Miasta Rybnika – Adamowi Fudalemu oraz Maksymilianowi Bochenkowi – członkowi Związku. Odznaczenia wręczył przewodniczący Związku – Michał Marek.

 

Wyróżniając senator Krystynę Bochenek, Związek docenił jej społeczne działania i wyjątkowe zaangażowanie w zakresie krzewienia oświaty medycznej w społeczeństwie. Jak wskazano w laudacji, organizowane przez Krystynę Bochenek spotkania z przedstawicielami najlepszej śląskiej kadry medycznej są niezwykle ważne dla będącej w podeszłym wieku społeczności kombatanckiej. Stanowią bowiem poważny zasób wiedzy medycznej, bardzo przydatnej dla chorych i wykorzystywanej w profilaktyce.

 

Prezydentowi miasta, Adamowi Fudalemu, kombatanci wyrazili wdzięczność za wynikającą ze sprawowanego urzędu działalność na rzecz organizacji kombatanckiej w Rybniku.

 

Porucznik Maksymilian Bochenek został uhonorowany za zaangażowanie w realizację wszystkich działań prowadzonych przez Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Miejski w Rybniku. Doceniono także jego zasługi z czasów wojny, kiedy to był żołnierzem Polskich Sił Zbrojnych I Korpusu Polskiego w Anglii oraz etyczną postawę po powrocie do Polski, gdzie głosił prawdziwe informacje na temat działań Wojska Polskiego.

 

- Nigdy nie przypuszczałam, że osoby, dzięki którym moje pokolenie może dziś żyć w wolnej Polsce, zauważą moją codzienna pracę i docenią to, co robię. Ja po prostu wykonuję swoje obowiązki wynikające z wykonywanego zawodu dziennikarza i mandatu,który po raz trzeci mam honor pełnić jako senator RP. Bardzo serdecznie dziękuje, wiem że jest to dar serca – mówiła podczas spotkania wzruszona Krystyna Bochenek.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-09-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt