Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Jest gorzej… aby mogło być lepiej


W związku z wykonywanymi na ulicy Boguszowickiej pracami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Przeprowadzane tam roboty są jednak niezbędne, wynikają z konieczności usunięcia nieprawidłowości powstałych podczas budowy kanalizacji sanitarnej na tym terenie.Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w Rybniku, która swoim zasięgiem objęła 17 dzielnic miasta, jest przedsięwzięciem na ogromną skalę. Inwestycja, której realizacja dobiega już powoli końca, ma ogromne znaczenie. Jej celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Rybnika oraz osiągniecie efektu ekologicznego.
 
Realizowane od kilku lat prace przysporzyły rybniczanom i mieszkańcom regionu wielu problemów, powodując zwłaszcza utrudnienia komunikacyjne. Komplikacje wystąpiły m.in. w rejonie ulicy Boguszowickiej.

 

Powitane z radością zakończenie robót na tym terenie nie oznaczało niestety końca problemów. Firma realizująca projekt nie wywiązała się należycie ze swoich obowiązków. Konieczne było zlecenie robót innemu wykonawcy, który usunie nieprawidłowości.

 

Prowadzone obecnie prace realizowane są w ramach kontraktu „Budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicach Ligota-Ligocka Kuźnia, Gotartowice i Boguszowice Stare w Rybniku – dokończenie robót”. Stosowną umowę podpisano 30 lipca w Urzędzie Miasta Rybnika z firmą Hydrobudowa Polska S.A., która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego.

 

Obecnie na ulicy Boguszowickiej wymieniania jest nawierzchnia asfaltowa. Na określonych odcinkach drogi wprowadzono ograniczenie prędkości i sygnalizację świetlną. Ruch odbywa się wahadłowo. Zakończenie prac określone jest na 15 października 2009 roku.

 

- O tym, że sytuacja komunikacyjna na rybnickich drogach jest trudna, nie trzeba przekonywać nikogo. Kolejne roboty drogowe, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie tak dawno temu przeprowadzano remonty, wydają się z punktu widzenia użytkowników dróg bezzasadne. Przeprowadzenie robót w rejonie ulicy Boguszowickiej jest jednak niezbędne – tłumaczy Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali.

 

- Nie możemy bowiem tolerować niesolidnego wykonania prac. Wszelkie błędy muszą zostać naprawione, a winni odpowiedzieć za niestaranne wywiązanie się z podpisanej umowy. Do finansowej odpowiedzialności z tytułu nienależytego wywiązania się z umowy została już pociągnięta jedna z firm, z którą podpisano umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w dzielnicach Niedobczyce, Niewiadom i Paruszowiec-Piaski. Swoich roszczeń będziemy dochodzić także i teraz. Ze swojej strony mogę tylko prosić mieszkańców Rybnika o cierpliwość i wyrozumiałość. Podejmowane działania mają bowiem na celu ich dobro. Aby cieszyć się  sprawną kanalizacją i solidnym układem komunikacyjnym, dzisiaj musimy pogodzić się z niedogodnościami  – dodaje prezydent.

 

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-10-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Piękno ludzi jest największym pięknem ziemi.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt