Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Niedługo rusza lodowisko


Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne już 23 listopada amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli ślizgać się na tafli lodowiska, usytuowanego w tym roku na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, przy ul. Św. Józefa.W okresie zimowym organizowanie rekreacji ruchowej w gminach nieposiadajacych naturalnych warunków do uprawiania sportów jest trudne, ale nie niemożliwe. Znakomitym pomysłem jest umożliwienie mieszkańcom korzystania z lodowiska, czyli specjalnie przygotowywanego miejsca, przeznaczonego do uprawiania sportów łyżwiarskich.

 

- Pomysł sprawdził się w ostatnim sezonie. W ubiegłym roku lodowisko usytuowane było na rynku, a więc w samym centrumLodowisko miasta. Była to niewątpliwie dobra lokalizacja, warto jednak wziąć pod uwagę również inne rozwiązania – mówi Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali.

 

W tym roku posiadające wymiary 20m x 40m lodowisko zorganizowane zostanie na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, przy ul. Św. Józefa.

 

- Jest to miejsce dogodne ze względu na pobliski Dworzec Komunikacji Miejskiej. Lodowisko znajdzie się w ten sposób na terenie największej pod względem liczby mieszkańców dzielnicy Maroko-Nowiny, dzięki czemu z oferty będzie mogło skorzystać więcej osób niż w ubiegłym roku – dodaje prezydent.

 

Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z infrastruktury sportowej od 23 listopada br. do 1 marca 2010 roku. Od poniedziałku do piątku lodowisko będzie czynne w godzinach od 8.00 do 22.00, w soboty i niedziele zaś w godzinach od 10.00 do 22.00.

 

Ze względu na niekorzystne dla utworzenia i utrzymania tafli lodu warunki atmosferyczne lodowisko może być okresowo nieczynne. W bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska funkcjonować będzie wypożyczalnia łyżew. Za korzystanie z lodowiska będzie pobierana opłata w wysokości do 3 zł za 45 minut.

 

Po uprzednim uzgodnieniu z obsługą lodowiska od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08.00 do 16.00 z lodowiska nieodpłatnie korzystać będą mogli uczniowie szkół podstawowych, mających siedziby na terenie Rybnika.

 

Firma Hefal, która zapewni warunki techniczne i organizacyjne dla zajęć z zakresu kultury fizycznej, sportu i rozrywki na lodowisku, przygotuje sześć imprez okolicznościowych. W ich trakcie animator poprowadzi program artystyczno–sportowy. Pierwszą imprezę zaplanowano w okolicach 6 grudnia br.

 

Za zapewnienie mieszkańcom możliwości korzystania ze ślizgawki wraz z organizacją wspomnianych wyżej imprez miasto zapłaci 183.000 zł brutto.
Tak prezentowało się lodowisko w ubiegłym roku (fot. K. Jaroch)
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-11-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt