Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Na sesji o finansach


W porządku obrad sesji Rady Miasta, która odbyła się 25 listopada, znalazły się uchwały dotyczące miejskich finansów.  Radni przyjęli m.in. uchwałę w sprawie wysokości podatku od nieruchomości na rok 2010.Projekt uchwały w sprawie wysokości stawek podatków od nieruchomości na rok 2010 pod głosowanie rybnickich radnych trafił po zaopiniowaniu przez Komisję Finansów.

 

Zgodnie z treścią uchwały, stawki podatkowe za rok 2010 zostaną podwyższone w stosunku do stawek obowiązujących w roku 2009. Są one jednak niższe od stawek maksymalnych, określonych w obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 3 sierpnia br. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłatach lokalnych w 2010 r. (uległy one podwyższeniu o wskaźnik inflacji wynoszący 3,5%).

 

I tak np. w 2010 od budynków lub ich części mieszkalnych oraz zajętych wyłącznie na potrzeby mieszkalne rybniczanie zapłacą 0,63 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej. Od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od części budynków mieszkalnych zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 20,40 zł od 1 m2.

 

Roczne stawki podatków od nieruchomości na rok 2010 można zobaczyć tutaj (plik DOC).

 

Uchwała określa także wzory formularzy informacji i deklaracji, jakie obowiązani są składać podatnicy podatku od nieruchomości. Wzory te uległy jedynie minimalnym zmianom w stosunku do roku ubiegłego. Zgodnie z uchwałą, bez zmian pozostaną dotychczasowe zasady inkasa podatku (dzielnice: Orzepowice, Rybnicka Kuźnia i Zebrzydowice).

 

W czasie sesji ustalona została także wysokość podatku od środków transportowych na 2010 rok. Zgodnie z decyzją Ministra Finansów, ustawowe stawki maksymalne w tym zakresie uległy podwyższeniu o 3,5%. W celu utrzymania korzystnych warunków prowadzenia działalności w zakresie transportu drogowego, proponowane w Rybniku stawki podwyższono, utrzymując je jednak na poziomie niższym od maksymalnych stawek ustawowych. W stosunku do 2009 r. jest to wzrost średnio około 3,5%.


Nie zmieni się natomiast wysokość opłaty od posiadania psów. W myśl zeszłorocznej uchwały posiadacze czworonogów będą musieli zapłacić jednorazową opłatę w wysokości 60 zł od każdego posiadanego psa, czyli dokładnie tyle ile w roku 2009.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-11-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt