Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Spotkanie z szachistkami


W środę, 2 grudnia, prezydent Adam Fudali spotkał się z rybnickimi szachistkami, zwyciężczyniami tegorocznych Drużynowych Szachowych Mistrzostw Polski Kobiet.Zawody rozgrywane były we Wrocławiu, w dniach 20-22 listopada. Szachistki, dzięki osiągniętemu wynikowi uzyskały nominację do startu w przyszłorocznym Klubowym Pucharze Europy.
Gośćmi prezydenta były zawodniczki Miejskiego Klubu  Szachowego: Karina Szczepkowska-Horowska, Agnieszka Matras-Clement,  Anna Krupa  i Angelika Dziodzio oraz prezes klubu Piotr Bobrowski.
Fot. L. Tyl

Na rozgrywanych we Wrocławiu zawodach drużyna z Rybnika jako jedyna miała w swoim składzie same swoje wychowanki i, co należy podkreślić, cała piątka pobierała naukę szachów w przedszkolach Rybnika. Ponadto wszystkie zawodniczki zdobywały medale w indywidualnych mistrzostwach Polski, a Agnieszka Matras-Clement, Karina Szczepkowska-Horowska i Monika Soćko – także w mistrzostwach Europy i świata. Liderka drużyny, Monika Soćko, jako juniorka zdobyła dla Rybnika 7 medali w mistrzostwach świata i Europy – we wszystkich kolorach, posiada tytuł arcymistrza męskiego i od lat zalicza się do ścisłej czołówki światowej. Karina Szczepkowska-Horowska wypełniła normy na tytuł arcymistrzyni szachowej – przyznanie tego tytułu stanowi już tylko formalność i nastąpi na najbliższym kongresie Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE). Agnieszka Matras-Clement posiada tytuł mistrzyni międzynarodowej Natomiast najmłodsze zawodniczki - mimo że są jeszcze juniorkami - mogą się również pochwalić medalami mistrzostw Polski.

Żeby jednak dorosłe szachistki osiągały tak znaczące sukcesy, najpierw gdzieś musiały nauczyć się gry w szachy. Miejscem, w którym działo się to od lat i dzieje nadal - są rybnickie przedszkola.

 

Dlatego zanim przyjdzie czas na przyszłoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet przed Miejskim Klubem Szachowym w Rybniku stoi inne poważne wyzwanie. Europejska Federacja Szachowa ECU przyznała rybnickiemu klubowi organizację Szachowych Mistrzostw Europy do lat 7. Zawody te zostaną rozegrane w naszym mieście w dniach 11-13 czerwca 2010 r.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-12-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt