Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Porozumienie z taksówkarzami


W środę, 16 grudnia, prezydent Rybnika Adam Fudali spotkał się z przedstawicielami rybnickich taksówkarzy, sprzeciwiającymi się zwiększeniu ilości licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką. Spotkanie zakończyło się porozumieniem.Uchwałę w tej sprawie, zwiększającą od przyszłego roku o 65 liczbę licencji, rybniccy radni podjęli na listopadowej sesji.

W spotkaniu wzięło udział 5 taksówkarzy – trzech reprezentujących działające na terenie miasta korporacje oraz dwóch niezrzeszonych.

  

Taksówkarze przedstawili prezydentowi swoje obawy, związane ze zwiększeniem limitów licencji oraz problemy, z jakimi borykają się na co dzień przedstawiciele tego zawodu. Zasygnalizowali również problem z brakiem miejsc postojowych, w rejonach, w których postoje taksówek byłyby ich zdaniem najbardziej zasadne. Mowa głównie o Dworcu Komunikacji Miejskiej oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3.

 

Po wysłuchaniu argumentów taksówkarzy oraz przedstawieniu racji, jakimi kierowano się przy formułowaniu zapisów uchwały, prezydent Adam Fudali obiecał zwrócić się do Rady Miasta Rybnika o utrzymanie w 2010 roku, dotychczasowego limitu 135 licencji. Miałby to być pilotaż, uzasadniony m.in. utrudnieniami w ruchu, związanymi z zaplanowanymi na przyszły rok remontami kilku ważnych dróg w mieście. Sprawa omówiona zostanie na posiedzeniu Komisji Komunikacji i Transportu Zbiorowego, poprzedzającym grudniową sesję Rady Miasta – do udziału w spotkaniu zaproszeni zostaną przedstawiciele taksówkarzy.

 

Ponadto prezydent zapewnił, że poprze prośbę taksówkarzy, z jaką ci zwrócą się do dyrektora WSS nr 3, o wyznaczenie kilku miejsc postojowych w pobliżu wejścia do szpitala. Ze swojej strony prezydent zdecydował również o zorganizowaniu  miejsc dla taksówek na dworcu KM, przy ul. Budowlanych.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-12-16

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt