Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Bożonarodzeniowy projekt zakończony


W czwartek, 28 stycznia, zakończyła się realizacja projektu Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie. Przedsięwzięcie, w ramach którego w mieście zorganizowano szereg imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym, realizowane było od początku grudnia ubiegłego roku.Projekt "Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie" realizowany był w ramach Działania 4.3. Promocja Kultury Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowite koszty realizacji projektu przekroczyły nieco 350 tys. zł. 85% tej kwoty dofinansowała Unia Europejska.

 

Projekt obejmował zorganizowanie świątecznego programu artystycznego, mającego na celu promocję kultury związanej z regionalną tradycją i zwyczajami obchodów świąt Bożego Narodzenia.

 

Przedsięwzięcie zainaugurowano 6 grudnia ubiegłego roku. Wtedy to na rybnickim rynku odbyło się tradycyjne spotkanie z Mikołajem, który na spotkanie z dziećmi przybył w barwnym, bajkowym korowodzie.
Przedsięwzięcie zainaugurował barwny korowód. Fot. L. Tyl

 

Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyło symboliczne rozświetlenie rynkowej choinki i pozostałych świątecznych  dekoracji, jakie w okresie świąteczno-noworocznym ozdabiały nasze miasto.

 

Tego dnia zainaugurowano również Jarmark Bożonarodzeniowy – imprezę zorganizowaną na wzór odbywających się w wielu miastach Europy kiermaszy świątecznych. Na jarmarku można było zapoznać się m.in. z szeroką ofertą regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych oraz artystycznych i naturalnych produktów spożywczych (więcej na temat inauguracji jarmarku tutaj).

 

Jarmark Bożonarodzeniowy zakończyła „Wigilijka” dla mieszkańców, w trakcie której rybniczanie składali sobie życzenia oraz próbowali wigilijnych potraw. Uroczystość zwieńczył świąteczny koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej (więcej na temat imprezy tutaj)."Wigilijka" zgromadziła na rynku wielu mieszkańców. Fot. L. Tyl

 

W ramach projektu zorganizowano także szereg koncertów noworocznych muzyki sakralnej i adwentowej. W rybnickich kościołach i placówkach kultury wystąpili m.in.: Miejska Orkiestra Dęta "Rybnik", Orkiestra Majovak  z Karviny w Czechach, Zespół Wokalny "6na6", Schola Cantorum Minorum Chosoviensis. Prawdziwym hitem okazał się koncert zespołu Golec uOrkiestra w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.


Projekt "Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie" obejmował także organizację przeglądów przedstawień teatralnych o charakterze bożonarodzeniowym. W ramach przedsięwzięcia odbył się przegląd pt. "A słowo stało się ciałem" oraz Wojewódzki Integracyjnny Przegląd Widowisk Jasełkowych (szczegóły tutaj). Ostatnia impreza zwieńczyła całe przedsięwzięcie.

 

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć oraz materiałów filmowych dokumentujących wydarzenia organizowane w ramach projektu (zobacz).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-01-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt