Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Na sesji o wodzie i ściekach


Jednym z ważniejszych tematów, jakimi zajęli się rybniccy radni w trakcie sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę, 10 lutego, były taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.Usługi wodociągowo-kanalizacyjne na terenie naszego miasta realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Rybniku. Okres obowiązywania opłat za wskazane usługi nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Stawki zwyczajowo ulegają zmianom z dniem 1 kwietnia danego roku. Wysokość opłat za wodę i odprowadzanie ścieków każdego roku podlega dyskusji podczas lutowej sesji Rady Miasta Rybnika. Nie inaczej było w tym roku.


PWiK w roku 2010 zaproponowało na całym terenie objętym działalnością przedsiębiorstwa jednolitą cenę za 1 m3 wody oraz jednolitą cenę za 1m3 odprowadzanych ścieków. Taryfy dotyczą wszystkich odbiorców usług wodociągowo-kanalizacyjnych poza odbiorcami hurtowymi oraz dostarczycielami nieczystości płynnych z terenów nieskanalizowanych.


Proponowana przez PWiK na okres od 1 kwietnia br. do 31 marca 2011 r. cena za 1 m3 wody to 4,83 zł z VAT. W porównaniu do cen obecnych, jest to wzrost o 0,23 zł. Za odprowadzenie 1 m3 ścieków PWiK zaproponowało opłatę w wysokości 8,08 z VAT, czyli o 1,52 zł więcej, niż obecnie.


Dla złagodzenia skutków podwyżek, prezydent Rybnika, Adam Fudali, działając w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, zaproponował wprowadzenie dla gospodarstw domowych na terenie miasta Rybnika dopłat w wysokości 1,52 zł do 1 m3 odprowadzonych ścieków, czyli dokładnie tyle, ile wynosi proponowana przez PWiK podwyżka. Wniosek prezydenta miasta został poddany pod głosowanie w czasie sesji Rady Miasta w dniu 10 lutego br. Radni przyjęli uchwałę.

 

Oznacza to, że mieszkańcy Rybnika zapłacą jedynie o 0,23 zł więcej za 1 m3 wody.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-02-11

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt