Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rusza kolejny projekt


Stowarzyszenie „Razem” rozpoczyna projekt: „Naucz mnie, a zacznę samodzielnie pracować”. Zgłoszenia do udziału w przedsięwzięciu przyjmowane są do 19 marca.Stowarzyszenie „Razem” to inicjatywa rodziców i nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Na terenie Rybnika działa od 2008 roku. Celem Stowarzyszenia jest tworzenie jak najlepszych warunków umożliwiających integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Stowarzyszenie zaistniało w świadomości społeczności lokalnej realizując m.in. projekty: „Naucz mnie samodzielności” czy „Zdrowe plecy mojej mamy”.

 

- Tym razem ruszamy z projektem: „Naucz mnie, a zacznę samodzielnie pracować – aktywizacja zawodowo – społeczna osób niepełnosprawnych intelektualnie”. Realizacja projektu wyposaży osoby niepełnosprawne intelektualnie w umiejętności i kompetencje potrzebne do podjęcia aktywności zawodowej – tłumaczy prezes Stowarzyszenia „Razem” Krzysztof Chełstowski.

 

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawne intelektualnie w wieku 17-24 lata. Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział m.in. w:

 

- w warsztatach umiejętności: usługowo-artystycznych (bukieciarstwo, florystyka, aranżacja wystaw sklepowych), biurowo-poligraficznych (druk, komputer, fotografia), technicznych (stolarka, ceramika), prowadzenie gospodarstwa domowego,

 

- w warsztatach sprzyjających nabyciu kompetencji społecznych, ułatwiających uzyskanie zatrudnienia: umiejętności interpersonalne, dokumenty aplikacyjne, indywidualny plan rozwoju zawodowego, rynek pracy i zatrudnienie, kontakt z pracodawcą.

 

Uczestnicy projektu będą także mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych. W ramach przedsięwzięcia prowadzone będzie także wsparcie rodzin osób niepełnosprawnych intelektualnie (wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności dotyczące zatrudnienia osób niepełnosprawnych intelektualnie, wsparcie terapeutyczne).

 

Warsztaty w ramach projektu będą odbywać się 2 razy w tygodniu po 2 godziny (16.00-18.00) w okresie od kwietnia br. do marca 2011 w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Kościuszki oraz w salach Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Piasta w Rybniku.

 

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. Na stronie projektu można pobrać formularz zgłoszeniowy do udziału w przedsięwzięciu. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 marca. Liczba miejsc ograniczona.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Źródło: Stowarzyszenie „Razem"Program Kapitał Ludzki
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-03-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Każdy jest kowalem swego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt