Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Światowe Forum Miast zainaugurowane


W poniedziałek, 22 marca, prezydent Brazylii, Luiz Inacio Lula da Silva otworzył V Światowe Forum Miast w Rio de Janeiro. W przedsięwzięciu uczestniczy 21 tysięcy osób z całego świata, w tym przedstawiciele Rybnika.Światowe Forum Miast, organizowane przez agendę ONZ - Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich (UN-Habitat), jest największą konferencją poświęconą kluczowym zagadnieniom rozwoju miast. Do głównych zagadnień forum należą kwestie związane z niwelacją różnic pomiędzy strefami ubóstwa i bogactwa, zrównoważonym rozwojem i wykorzystaniem energii. Tematyka przedsięwzięcia dotyczy także problemów związanych z pomocą mieszkańcom Haiti, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi.Forum Miast
Forum zainaugurowano w poniedziałek, 22 marca. Fot. Wydział Rozwoju, Promocji Gospodarczej i Integracji Europejskiej.

 

W ramach forum, we wtorek, 23 marca, UN-Habitat zapoczątkował Światową Kampanię na Rzecz Miast (ang. World Urban Campaign) propagującą zrównoważony rozwój miejski na świecie, zarówno w sferze polityki miejskiej, prowadzenia inwestycji, jak i planowania i zarządzania przestrzenią. Jednym z instrumentów kampanii jest „Inicjatywa 100 Miast” (100 Cities Initiative), która ma angażować miasta i władze lokalne na rzecz wzajemnego uczenia się i współpracy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Właśnie w tym projekcie uczestniczy Rybnik, jako jedno z pięciu miast europejskich, i jedno z dwudziestu miast na świecie (wiecej).

 

W ramach przedsięwzięcia realizowane będą pilotażowe projekty, tzw. „żywe praktyki”, które dzięki uniwersalnemu charakterowi będą mogły być realizowane w innych miastach na całym świecie.


Forum Miast
Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony słuchaczy oraz mediów. Fot. Wydział Rozwoju, Promocji Gospodarczej i Integracji Europejskiej.

 

Podczas inauguracji kampanii Nocholas You, będący opiekunem projektu z ramienia UN-Habitat, przedstawił założenia inicjatywy. Przedstawiciele samorządów wybranych do realizacji przedsięwzięcia zaprezentowali zaś swoje miasta oraz zagadnienia, które chcą podejmować w ramach przedsiewzięcia.

 

W trakcie forum ONZ zaprezentuje także swój coroczny raport poświecony kondycji miast świata  „State of the World’s Cities 2010/2011”, raporty regionalne oraz publikację poświęconą młodzieży miejskiej „State of Urban Youth 2010/2011”.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-03-25

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chciano za szczęściem rozesłać list gończy,
ale nikt nie potrafił podać rysopisu...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt