Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

"Bezpieczna Dzielnica"


W poniedziałek, 12 kwietnia, w rybnickim magistracie oficjalnie podpisano program „Bezpieczna Dzielnica”. Stosowny dokument sygnowali: Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali oraz Komendant Miejski Policji w Rybniku, Krzysztof Sowula.Oficjalne podpisanie programu „Bezpieczna Dzielnica” związane jest z kontynuacją współpracy samorządu miasta Rybnika z rybnicką policją. Mowa przede wszystkim o realizacji zawartego w lutym br. „Porozumienia w sprawie przekazania środków finansowych na rekompensatę pieniężną za czas służby policjantów przekraczający normę określoną w art. 33 ust. 2 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji”.

 

Porozumienie zapewnia finansowanie przez miasto dodatkowych patroli pieszych policjantów w ramach zabezpieczonych przez Radę Miasta Rybnika środków w wysokości 40 tys. zł. Program „Bezpieczna Dzielnica” rozbudowuje założone porozumieniem współdziałanie.Bezpieczna Dzielnica - podpisanie umowy
Program "Bezpieczna Dzielnica" podpisany został przez Prezydenta Miasta Rybnika, Adama Fudalego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku, Krzysztofa Sowulę. Fot. A. Kusidło

 

Celem programu „Bezpieczna Dzielnica” jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa poprzez organizację dodatkowych patroli Policji w dzielnicach, w których notowane jest największe zagrożenie przestępczością. Mowa o Niedobczycach, Niewiadomiu, Chwałowicach, Boguszowicach-Osiedlu oraz dzielnicy Maroko-Nowiny.

 

Program „Bezpieczna Dzielnica” ruszył 1 kwietniu br. i potrwa do czasu wykorzystania przekazanych policji środków. Pozwoli on nie tylko na racjonalne planowanie i rozliczanie dodatkowych patroli w dzielnicach miasta, ale także na głębszą analizę stanu przestępczości w zagrożonych miejscach i szukanie rozwiązań w ramach dobrze pojętej współpracy.

 

Program służy zaangażowaniu samorządów lokalnych zagrożonych dzielnic (rady dzielnic) i ich społeczności we wspólne rozwiązywanie z Policją i służbami miejskimi problemów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa.

 

Nadzór nad realizacją przedsięwzięcia sprawować będzie specjalnie powołany zespół koordynacyjny, utworzony przez przedstawicieli sygnotariuszy umowy.

 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-04-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt