Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Delegacją z Saint Vallier w Rybniku


W poniedziałek, 12 kwietnia, prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się z delegacją z partnerskiego Saint Vallier. Francuzi goszczą w naszym mieście na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego.

Saint Vallier jest pierwszym miastem, z którym Rybnik podpisał deklarację przyjaźni i współpracy. Miało to miejsce 5 lipca 1961 roku. Było to pierwsze tego rodzaju porozumienie w historii międzynarodowych kontaktów polskich miast.


 

Współpraca Rybnika z Saint Vallier opiera się głównie na wymianach kulturalnych pomiędzy szkołami oraz na licznych wzajemnych wizytach przedstawicieli obu miast.

 

Prawie pięćdziesięcioosobową delegację, która 12 kwietnia gościła w rybnickim magistracie, tworzyli: Richard Teclet, wicemer Saint Vallier, który w naszym mieście był już w czasie I Dni Rybnika w 2008 r., radni miasta oraz przedstawiciele Komitetu Miast Bliźniaczych, a także dzieci i młodzież tamtejszego klubu sportowego i mieszkańcy Saint Vallier.

 

Głównym tematem spotkania były kwestie związane z przyszłorocznymi obchodami 50 rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Rybnikiem a Saint Vallier.Wizyta z Saint Vallier
Prezydent Rybnika, Adam Fudali i wicemer Saint-Valier, Richard Teclet rozmawiali na temat jubileuszu 50-lecia podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami. Fot. A. Kusidło

Rybnik planuje organizację obchodów 50-lecia współpracy we wrześniu 2011 roku. Charakter obchodów jest uzależniony od tego, czy nasz miasto zostanie organizatorem Europejskiego Kongresu Miast Bliźniaczych, który odbywa się co cztery lata w ramach Europejskiej Rady Miast i Regionów. Decyzja w tej sprawie zapadnie na początku czerwca br.

 

Zgodę na objęcie patronatem honorowym jubileuszowych obchodów podczas swojej niedawnej wizyty w Rybniku wyraził ambasador Francji, François Barry Delongchamps.

 

Podczas spotkania delegacja z Francji przekazała swoje wyrazy współczucia w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu, a wicemer Saint Vallier, Richard Teclet, złożył wpis w księdze kondolencyjnej.

 

Podczas wizyty w Polsce goście z Francji zwiedzą także Kraków, kopalnię soli w Bochni, Browar Żywiecki, kompleks pałacowo-zamkowy w Pszczynie oraz cysterskie kompozycje krajobrazowe w Rudach.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-04-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt