Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Remont wiaduktu na Włościańskiej


Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, na wtorek, 8 czerwca, planuje się zamknięcie ulicy Włościańskiej. Utrudnienia związane są z remontem wiaduktu, realizowanym w ramach zadania „Przebudowa układu komunikacyjnego w dzielnicy Rybnik-Kłokocin, ułatwiającego dostęp do terenów inwestycyjnych”. „Przebudowa układu komunikacyjnego w dzielnicy Rybnik-Kłokocin...”  to zadanie, które obejmuje następujące prace:

 

1) Przebudowa wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Włościańskiej, polegająca na rozbiórce istniejącego obiektu i budowie nowego.
2) Przebudowa ul. Włościańskiej, polegająca na wykonaniu nawierzchni jezdni, dojazdu do osiedla, ciągu pieszo-rowerowego, podjazdów do garaży oraz chodnika. Roboty obejmą teren rozpoczynający się przed remontowanym wiaduktem aż do skrzyżowania z ul. Rycerską, oraz obszar na ulicy Poligonowej – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Włościańską do istniejącego zakończenia drogi w strefie przemysłowej.
3) Wykonanie kanalizacji deszczowej oraz przebudowa oświetlenia ulicznego na przebudowywanym odcinku ulicy Włościańskiej i Rycerskiej.

 

Umowa w sprawie realizacji wspomnianego zadania została zawarta 10 lutego br. z konsorcjum firm WPRInż Asfalty S.A. z siedzibą w Rybniku i GRÖTZ GmbH & Co KG Oddział w Polsce z siedzibą w Częstochowie na kwotę 8.696.160 zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wynosi 3.522.064,80 zł. Termin realizacji zadania określa się na kwiecień 2011 r.

 

W związku z  planowanym zamknięciem ulicy Włościańskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Objazd poprowadzony będzie następującymi ulicami:

 

• Rybnik – Kłokocin:
ulicą Małachowskiego, ulicą Jastrzębską, ulicą Plebiscytową (Świerklany), ulicą Żorską (DW 932 – Świerklany), ulicą Wodzisławską (DW 932 - Żory), ulicą Gwarków (Żory), ulicą Górniczą (Żory), ulicą Kłokocińską (Żory), łącznik Poligonowa – Rycerska, ulicą Włościańską.


• Rybnik - Boguszowice:
ulicą Włościańską, łącznik Poligonowa – Rycerska, ulicą Kłokocińską (Żory), ulicą Górniczą (Żory), ulicą Gwarków (Żory), ulicą Wodzisławską (DW 932 - Żory), ulicą Żorską (DW 932 – Świerklany), ulicą Plebiscytową (Świerklany), ulicą Jastrzębską, ulicą Małachowskiego.

 

Trasy, którymi wyznaczono objazdy, zostały w granicach miasta Rybnika odpowiednio przygotowane przez Rybnickie Służby Komunalne. Jednocześnie możliwy jest przejazd drogami tymczasowymi, utwardzonymi na potrzeby zamknięcia wiaduktu, tj. ul. Szybowcową oraz drogą wzdłuż tzw. "Papieroka". Drogi te zostały utwardzone i będą stale monitorowane pod względem przejezdności.

 

W związku z remontem wystąpią również zmiany w kursowaniu linii autobusowej nr 45, więcej TUTAJ

 Objazd Włościańska - mapa
Kolor czerwony: objazd Rybnik - Kłokocin, kolor zielony: objazd Rybnik - Boguszowice.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-06-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt