Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Europejski Kongres Gospodarczy


W dniach od 31 maja do 2 czerwca w Katowicach odbywał się Europejski Kongres Gospodarczy. W przedsięwzięciu uczestniczył prezydent Rybnika, Adam Fudali. 
 Europejski Kongres Gospodarczy to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. O randze przedsięwzięcia świadczą liczby: ponad 4000 gości – przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki, 700 panelistów, 60 sesji, debat i dyskusji o kształcie europejskiej gospodarki w najbliższych latach.Europejski Kongres Gospodarczy
Prezydent Rybnika, Adam Fudali, wziął udział w panelach poświeconych finansom samorządowym oraz atrakcyjności inwestycyjnej województwa śląskiego. Fot. K. Jaroch.

 

W trakcie trzech dni uczestnicy Kongresu dyskutowali m.in. nad konsekwencjami kryzysu finansowego w Europie oraz na świecie i priorytetami gospodarki w okresie ożywienia. Sporo uwagi poświęcono także europejskiej polityce energetycznej, zwłaszcza w kontekście tzw. unijnego pakietu energetyczno- klimatycznego, efektywności energetycznej w miastach i regionach oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Uwagę dyskutantów i panelistów absorbowały także kwestie związane z gospodarką wodną i ściekową w aspekcie zrównoważonego rozwoju regionów, perspektywy rozwoju nauki i technologii oraz systemowe rozwiązania w zakresie innowacyjności. Dyskutowano także m.in. nad problemami i perspektywami systemu opieki zdrowotnej, sektora paliwowo-energetycznego, przemysłu spożywczego. Istnymi punktami programu Kongresu były także debaty poświecone transportowi drogowemu oraz kolejowemu. Sporo uwagi poświęcono ponadto rozwojowi infrastruktury sportowej i zarządzaniu obiektami sportowymi po EURO 2012.


Europejski Kongres Gospodarczy
Zdaniem prezydenta Rybnika Europejski Kongres Gospodarczy to doskonała okazja do zaprezentowania potencjału województwa śląskiego. Fot. K. Jaroch.

 

Na Kongresie podkreślano rolę samorządu lokalnego w skutecznym pozyskiwaniu inwestorów oraz wykazano, że inwestycje na szczeblu samorządowym stanowią lokalny impuls rozwojowy.

 

- Europejski Kongres Gospodarczy to doskonała okazja do zaprezentowania potencjału województwa śląskiego. Nasz region posiada szereg atutów, decydujących o atrakcyjności inwestycyjnej. Mowa zarówno o kwestiach związanych z infrastrukturą jak i zasobami ludzkimi. W tym zakresie wiele do zaoferowania ma Rybnik - mówi prezydent Rybnika, Adam Fudali.

 

Organizatorem Kongresu była Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl. Kongres współorganizowali: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitarny oraz Miasto Katowice. Miasto Rybnik było oficjalnym partnerem samorządowym przedsięwzięcia.

 

Szczegółowe informacje na temat kongresu można znaleźć tutaj.


Europejski Kongres Gospodarczy
Stoisko promocyjne miasta Rybnika w czasie Europejskiego kongresu Gospodarczego. Fot. K. Jaroch.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-06-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt