Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Inauguracja wystawy filatelistycznej


W piątek, 11 czerwca, w Rybnickim Centrum Kultury uroczyście otwarto Międzynarodową Wystawę Filatelistyczną "RYBNIKPHILEX 2010".Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna „RYBNIKPHILEX 2010” zorganizowana została z okazji 40-lecia Rybnickiego Oddziału Polskiego Związku Filatelistów, skupiających się w kołach subregionu rybnickiego. Jubileusz ten zbiega się czasowo z celebrowaniem dwóch innych wydarzeń: 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina i 150-lecia wydania pierwszego polskiego znaczka.

 

Ekspozycję z udziałem wystawców z Czech uroczyście otwarto w piątek, 11 czerwca br. w Rybnickim Centrum Kultury.Wystawa Filatelistyczna w RCK
Otwarcia wystawy dokonał prezydent Rybnika, Adam Fudali, w towarzystwie Elżbiety Staroń, dyrektor Oddziału Rejonowego Centrum Poczty w Rybniku oraz Alojzego Walera, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Wystawy. Fot. A. Kusidło.

 

Bardzo się cieszę, że to właśnie Rybnik jest gospodarzem międzynarodowej imprezy filatelistycznej, w której udział biorą miłośnicy walorów pocztowych, zwłaszcza miniaturowych form graficznych, jakimi są znaczki. Promocja miasta poprzez znaczki to niezwykle ciekawa inicjatywa – mówił w trakcie otwarcia wystawy prezydent Rybnika, Adam Fudali, który podczas uroczystości otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Filatelistów.

 

 

Imprezę swoim protektoratem objął prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. W skierowanym do organizatorów liście napisał:


"Bardzo się cieszę, że udaje Wam się podtrzymywać wspaniałe tradycje filatelistyczne na Śląsku. To nie przypadek, że właśnie w Rybniku spotykają się hobbyści i pasjonaci tak osadzonej w kulturze Górnego Śląska pasji. Dzięki podtrzymywaniu i kultywowaniu zwyczaju gromadzenia wszelkiego rodzaju walorów pocztowych, głównie znaczków i kopert, przenosicie Państwo w czasie największe wartości, które świadczą o ciągłości kulturowej wielorakich środowisk".


Wystawa Filatelistyczna w RCK
Ekspozycja, która wzbudziła spore zainteresowanie zwiedzających, będzie z pewnością forum twórczej wymiany myśli i popularyzowania filatelistyki. Fot. A. Kusidło.

 


Wystawę można podziwiać w galerii Rybnickiego Centrum Kultury do 21 czerwca br.


Impreza towarzyszy wydarzeniom organizowanym w ramach projektu „Promocja Kultury Ziemi Raciborsko - Rybnickiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Wystawa Filatelistyczna w RCK
Wystawa w Rybniku jest nie lada gratką zarówno dla wystawców – profesjonalnych kolekcjonerów, jaki i dla początkujących pasjonatów zbierania walorów pocztowych. Fot. A. Kusidło.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-06-11

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Panować nad sobą - to najwyższa władza.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt