Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Finał kanalizacji w Zebrzydowicach i Orzepowicach


Zakończyła się budowa kanalizacji sanitarnej w rybnickich dzielnicach Zebrzydowice i Orzepowice. Tam mieszkańcy będą mogli podłączać budynki do sieci kanalizacyjnej jeszcze w okresie letnim br. Tym samym cała nowo wybudowana kanalizacja w mieście może zostać oddana do użytku.W ramach kontraktu obejmującego swym zasięgiem dzielnice Zebrzydowice i Orzepowice powstało około 60 kilometrów kanalizacji sanitarnej i 9 przepompowni ścieków. Odtworzona została również nawierzchnia lokalnych dróg. Wartość tych robót wyniosła 8,5 miliona euro.

 

W piątek, 9 lipca, zakończyły się kilkumiesięczne rozmowy z firmą Tchas (główny wykonawca kontraktu), prowadzące do skutecznego zamknięcia wspomnianego kontraktu i przejęcia przez miasto Rybnik wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Tym samym zakończone zostaną sprawy formalne związane z przekazaniem sieci. Niezbędne jest zgłoszenie kanalizacji do użytkowania w inspektoracie nadzoru budowlanego oraz formalne przekazanie majątku do PWiK w Rybniku. To umożliwi dokonywanie stosownych uzgodnień już pomiędzy mieszkańcami Zebrzydowic i Orzepowic oraz PWiK, związanych z przyłączeniem do nowo powstałej sieci. Przekazaniu majątku do PWiK poświęcona będzie dodatkowa sesja Rady Miasta Rybnika, która odbędzie się w środę, 21 lipca o godz. 16.00.

 

Zamknięcie wspomnianego kontraktu umożliwiło także podłączenie do sieci kanalizacyjnej gospodarstw domowych z sąsiednich gmin Jejkowice i Gaszowice oraz z rybnickich Buzowic, gdzie prace kanalizacyjne skończyły się już wcześniej. Biorąc pod uwagę fakt zakończenia budowy kanalizacji w dzielnicach Ligota – Ligocka Kuźnia, Gortatowice i Boguszowice można stwierdzić, że cały unijny projekt budowy kanalizacji w Rybniku pod względem technicznym dobiegł końca.

 

Przy znacznym zaangażowaniu europejskich pieniędzy (ISPA/Fundusz Spójności), w sumie w 17 dzielnicach Rybnika i dwóch sąsiednich gminach powstało prawie 540 kilometrów kanalizacji sanitarnej i 68 przepompowni ścieków. Odtworzono też niespełna 400 kilometrów nawierzchni dzielnicowych dróg. Był to jeden z największych tego typy projektów w naszym kraju. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się w 2001 roku, a zakończone obecnie prace budowlane rozpoczęły się w 2003 roku.

 

 

Więcej informacji o projekcie tutaj  Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską przyczynia się do zmniejszania różnic społecznych i gospodarczych pomiędzy obywatelami Unii.

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-07-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
(J. Piłsudski)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt