Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kolejarze proszą o wsparcie


W czwartek, 5 sierpnia, prezydent Rybnika Adam Fudali spotkał się przedstawicielami związków zawodowych Górnośląskiego Zakładu Spółki PKP CARGO S.A. w Rybniku, zaniepokojonych dalszą restrukturyzacją przedsiębiorstwa.Kolejarze zwrócili się do prezydenta z prośbą o interwencję i wsparcie ich działań związanymi z obawami o dalsze losy rybnickiej siedziby spółki. Realizowany w tej chwili program restrukturyzacji zakładu jest kontynuacją ubiegłorocznych działań – wprowadzone wówczas zmiany w strukturze organizacyjnej spółki polegały m.in. na zmniejszeniu liczby zakładów terenowych z 42 do 16, z którą związana była również redukcja zatrudnienia.  W tej chwili władze spółki planują ponownie zmniejszyć liczbę oddziałów z 16 do 10.

 

PKP CARGO S.A. Górnośląski Zakład Spółki z siedzibą w Rybniku obejmuje swym działaniem część województwa śląskiego i opolskiego i zatrudnia w tej chwili 1660 osób.
Jak podkreślali obecni na spotkaniu związkowcy, rybnicki zakład charakteryzuje się największą w całej spółce wydajnością w przeliczeniu na jednego pracownika. Dodają, że trzy zlokalizowane na Śląsku oddziały terenowe spółki PKP CARGO S.A. realizują połowę wszystkich przewozów towarowych firmy.
Skąd więc obawy związkowców? Województwo śląskie jest jedynym, w którym zlokalizowane są aż trzy zakłady terenowe, stąd też największe prawdopodobieństwo, że redukcja 16 do 10 zakładów dotyczyć będzie właśnie tego regionu.

 

Warto dodać, że ograniczenie roli i znaczenia, zakładu działającego na terenie dwóch województw i dającego zatrudnienie ponad półtorej tysiącom mieszkańców naszego regionu, wiązałoby się nie tylko z zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, ale i znacznym pogorszeniem jakości obsługi klientów spółki - to zaś w konsekwencji doprowadzić by mogło do marginalizacji naszego subregionu. 

 

Prezydent Adam Fudali zadeklarował wsparcie działań prowadzonych przez organizacje związkowe, mające na celu niedopuszczenie do ograniczenia znaczenia rybnickiego zakładu. Prezydent zapowiedział wystosowanie pism do Ministra Infrastruktury oraz Prezesa Zarządu PKP CARGO S.A., w których zaapeluje o ponowne przeanalizowanie i zweryfikowanie decyzji związanych z przekształceniami w spółce.cargo
Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-08-06

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt