Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Na horyzoncie… festyny


Na przełomie września i października w rybnickich dzielnicach odbędą się festyny promujące kształcenie ustawiczne. Imprezy organizowane będą w ramach projektu „Jasny horyzont – kwalifikacje na przyszłość”.„Jasny horyzont – kwalifikacje na przyszłość” to projekt realizowany przez Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej – Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Praktycznego od 1 kwietnia br. do 31 marca 2012 roku. W ramach przedsięwzięcia, na przełomie września i października br., a więc w okolicach Święta Edukacji Narodowej, w rybnickich dzielnicach odbędą się festyny rodzinne. Ich celem będzie podniesienie świadomości społecznej mieszkańców Rybnika co do potrzeby kształcenia ustawicznego. Na festynach prezentowane będą także korzyści płynące z ustawicznej edukacji oraz dostępne, innowacyjne a jednocześnie bezpłatne formy i metody takiego kształcenia.

 

Pierwszy z festynów odbędzie się w Domu Kultury w Boguszowicach 24 września. 8 października spotkanie zostanie zorganizowane w Zespole Szkół nr 3 w dzielnicy Maroko-Nowiny. Kolejne festyny zaplanowano: 15 października w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych oraz 22 października w Domu Kultury w Chwałowicach.

 

Rozpoczęcie każdej z imprez planowane jest na godzinę 17.00. Podczas trzech pierwszych festynów wystąpią członkowie Kabaretu Młodych Panów.

 

Poza wspomnianymi festynami projekt „Jasny horyzont – kwalifikacje na przyszłość” przewiduje również prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dotyczących kształcenia całożyciowego. Przedsięwzięcie obejmuje m.in.: przygotowanie programów telewizyjnych (więcej tutaj) i radiowych, artykułów prasowych, informacyjnej akcji autobusowej w regionie w postaci plakatów, tablic oraz reklam na e-biletach, a także opracowanie aktualnego informatora dotyczącego kształcenia ustawicznego w regionie. Ponadto w pięciu miastach województwa śląskiego odbędą się konferencje oparte o badania naukowe diagnozujące stan kształcenia dorosłych kobiet i mężczyzn w regionie.

 

Projekt „Jasny horyzont – kwalifikacje na przyszłość” realizowany w ramach Działania 9.3 Upowszechnianie formalnego kształcenia ustawicznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Więcej na temat projektu tutaj.

 

Źródło: Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej – CKUoPPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-09-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt