Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Motocykl Ratowniczy dla Rybnika


W sobotę, 25 września, na terenie rybnickiego kampusu odbędzie się uroczyste przekazanie motocykla ratowniczego Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 3 w Rybniku.Motocykl ratowniczy to pojazd wyposażony w nowoczesny sprzęt podtrzymujący życie i niezawodne środki łączności. Maszyna, którą prowadzi profesjonalny ratownik, może stosunkowo szybko dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy, np. z powodu wypadku czy choroby. Potrzebę posiadania takiego sprzętu w mieście zasygnalizowało Bractwo Kurkowe, które też zorganizowało szereg przedsięwzięć, podczas których zbierano fundusze na powyższy cel. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Rybnika, Adam Fudali.

 

Zbiórka na motocykl organizowana była m.in. podczas imprez miejskich, takich jak Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie czy Dni Rybnika. Pomysłem na zebranie sporej kwoty była także aukcja podarowanych przez znane osoby życia publicznego przedmiotów i „rybnickich kropel życia”, znaków specjalnie zaprojektowanych i wykonanych w srebrze przez rybnickich złotników. Akcję Bractwa Kurkowego wsparł m.in. prezydent miasta.

 

Rozpoczęta w styczniu 2009 roku zbiórka zakończyła się sukcesem. Jej efektem jest zakup nowoczesnego pojazdu ratującego życie. Uroczystość przekazania motocykla szpitalowi rozpocznie się w sobotę, 25 września o godzinie 14.00 na terenie rybnickiego kampusu. Pojazd zostanie zaprezentowany rybniczanom podczas parady motocyklowej, planowanej na godzinę 15.00. Przedsięwzięcie zwieńczy koncert o godzinie 17.00 w ośrodku „Pod żaglami” w Stodołach. Wystąpią: Sekcja z Włoch, Gif Noise, Diver By oraz Go Naked.

 

Teraz Bractwo Kurkowe kontynuuje zbiórkę na wyposażenie medyczne motocykla. Zbiórka będzie przeprowadzana także podczas sobotniej imprezy.

 

Przekazanie motocykla związane jest z realizacją programu doskonalenia umiejętności rybnickich ratowników w biegłym posługiwaniu się pojazdem. Motocykl rozpocznie służbę wiosną przyszłego roku.

 

Wszystkie szczegóły związane z akcją „Motocykl Ratowniczy dla Rybnika” dostępne są na stronie www.motocykl.rybnik.pl .Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-09-23

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kiedy bierzemy życie we własne ręce, dzieje się rzecz straszna: nie ma na kogo zwalić winy :-)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt