Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Boisko na jubileusz "Tygla"


Zespół Szkół Technicznych obchodził jubileusz 60-lecia istnienia. Były więc kwiaty, życzenia i wspomnienia. Był też prezent inny od wszystkich – nowe boisko. Dla słynnego rybnickiego „Tygla”, w którym wychowało się kilka pokoleń górników, miniona sobota, 25 września była czasem wielkiego świętowania. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w rybnickiej bazylice, po której jej uczestnicy udali się do Rybnickiego Centrum  Kultury, gdzie miała miejsce okolicznościowa akademia.

Oficjalna uroczystość była okazją nie tylko do tradycyjnych w takich chwilach życzeń, wspomnień i podziękowań. W programie spotkania był czas na film o szkole, a także występy uczniów i absolwentów ZST, m.in. Kabaretu Młodych Panów.

 60 lat ZST
W trakcie akademii w RCK, dyrektorce szkoły Grażynie Kohut, życzenia i pamiątkową statutkę wręczył prezydent Rybnika Adam Fudali. Fot. L. Tyl

 

  

Po południu świętowanie przeniosło się w plener, a dokładniej na tereny wokół szkoły, gdzie pod sporych rozmiarów namiotem spotkali się absolwenci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zaplanowano dla nich m. in. poczęstunek, spotkania absolwentów w klasach oraz  występy artystyczne absolwentów, czyli koncerty zespołów: Kapela ze Śląska im. Józefa Poloka, Ryczące 20-tki, Underground i Big Band KWK Jankowice.


Jednym z ważniejszych punktów imprezy plenerowej było otwarcie przez prezydenta Rybnika Adama Fudalego nowego przyszkolnego boiska.


60 lat ZST
Przecięcia wstęgi dokonał prezydent Adam Fudali wraz z dyrektorką szkoły Grażyną Kohut oraz jednym z uczniów. Fot. L. Tyl

  

  

Do dyspozycji uczniów ZST oddane zostało boisko do piłki nożnej, o nawierzchni ze sztucznej trawy, o wymiarach 22 x 60 m, z bramkami o szerokości 5 m. Co ważne, pod całym boiskiem znalazła się szczelna izolacja z membrany PVC 1,5 mm, która stanowić będzie istotne zabezpieczenie przed zalaniem sztolni szkolnej. Jako odwodnienie zastosowano drenaż francuski.
Całość kosztowała budżet miasta 332.180,32 zł


60 lat ZST
Fot. L. Tyl

 

 

Boisko w ZST to już 7 z 9 tego typu obiektów przekazywanych do dyspozycji rybnickich uczniów w tym roku. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie otwarte zostały nowe boiska na terenie Szkół Podstawowych nr 2 i nr 16, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół im. Powstańców Śląskich oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.
Już za kilka dni nowymi boiskami cieszyć się będą również uczniowie Gimnazjum nr 4 w Rybnickiej Kuźni oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-09-25

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt