Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Otwarcie boiska i seminarium w SOSW


W czwartek, 30 września, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym otwarte zostanie kolejne nowe boisko. Tego dnia w placówce odbędzie się także seminarium w ramach projektu „Dodajcie nam skrzydeł”.W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (ul. Piasta 35), znajdującym się w dzielnicy Północ, otwarte zostanie boisko do piłki ręcznej o nawierzchni ze sztucznej trawy wys. 15 mm. Boisko o wymiarach 24 x 44 m i bramkami o szer. 3 m kosztowało 172.798,26 zł. Jako odwodnienie zastosowano drenaż z włączeniem do kanalizacji deszczowej. Obiekt zostanie otwarty 30 września o godzinie 10.00. W uroczystości udział weźmie prezydent miasta, Adam Fudali.

 

30 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbędzie się także seminarium w ramach projektu „Dodajcie nam skrzydeł”. Będzie to trzecie z pięciu zaplanowanych spotkań z przedsiębiorcami. W trakcie seminarium, które zaplanowano w godzinach 9.30-12.00, zostaną zaprezentowane korzyści wynikające z zatrudniania osób niepełnosprawnych intelektualnie. Będzie można zapoznać się z opinią pracodawców, dotyczącą zatrudniana niepełnosprawnych, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat korzyści płynących z udziału w projekcie. Podczas seminarium nastąpi uroczysty pokaz filmu promującego projekt „Dodajcie nam skrzydeł”. Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w spotkaniu.

 

Prezentacje podczas seminarium zostaną przedstawione przez :


1. Justynę Kalich – pośrednik pracy projektu „Dodajcie nam skrzydeł”; prezentacja: „Jakie korzyści daje projekt Dodajcie nam skrzydeł”
2. Krzysztofa Chełstowskiego - Stowarzyszenie na rzecz wspomagania osób niepełnosprawnych i ich otoczenia „Razem”; prezentacja „Aktywizują i integrują, zawodowo i społecznie – Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Centra Integracji Społecznej”
3. Danutę Kolasińską - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej; prezentacja: „Niepełnosprawni intelektualnie widziani inaczej- doświadczenia ZGM  w zakresie zatrudnienia osób niepełnosprawnych”
4. Rafała Tymusza - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji; prezentacja: „Dobre praktyki w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych intelektualnie na przykładzie MOSiR”.

 

Seminarium ma zachęcić regionalnych przedsiębiorców  do podjęcia współpracy poprzez organizację wizyt studyjnych w zakładach pracy i  stażu zawodowego dla uczestników projektu (finansowane ze środków projektu), a w przyszłości do zatrudniania osób niepełnosprawnych.

 

Celem projektu „Dodajcie nam skrzydeł” jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych oraz podniesienie i dostosowanie ich kwalifikacji do potrzeb rynku poprzez przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym i przygotowanie społeczeństwa w pozytywnym postrzeganiu tej grupy jako uczestników życia zawodowego w środowisku lokalnym. Projekt jest realizowany w okresie od listopada 2009 do października 2011 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Miasto Rybnik i Zespół Szkół Specjalnych. Szczegółowe informacje oraz program przedsięwzięcia znaleźć można na stronie internetowej projektu: www.dodajcienamskrzydel.pl  

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-09-28

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Młodość jest piękna, dopóki się nie skończy. A później... jest zwykle jeszcze piękniejsza... we wspomnieniach.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt