Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wolontariusze poszukiwani


Hospicjum Domowe im. Rafała Kalinowskiego w Rybniku poszukuje wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy potrzebującym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 października w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.Hospicjum Domowe im. Św. Ojca Rafała Kalinowskiego w Rybniku powstało z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku. Jego członkami są wolontariusze medyczni oraz wolontariusze nieposiadający wykształcenia medycznego. Zespół tworzą ludzie czynni i bierni zawodowo, studenci, uczniowie szkół średnich. Osoby te zdecydowały się poświęcić prywatny czas, by bezinteresownie towarzyszyć chorym i ich rodzinom.

 

Zasadą hospicjum domowego jest opieka nad chorym w terminalnej fazie choroby nowotworowej w jego domu, w miejscu przyjaznym i bezpiecznym.

 

Swoją dyskretną obecnością staramy się wspierać także bliskich pacjenta w czasie jego choroby, lecz nie zastępujemy ich. Opierając się na założeniach polskiego ruchu hospicjum, własną postawą staramy się nie zawieść potrzebujących. Zapewniamy nieodpłatną opiekę chorych – informuje zespół prasowy hospicjum.

 

Hospicjum Domowe im. Rafała Kalinowskiego w Rybniku poszukuje wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy potrzebującym i innej działalności. W hospicjum spełnić może się każdy, niezależnie od pełnionej funkcji. Aktualnie potrzebne są m.in. osoby do prowadzenia księgowości, prac biurowych, organizacji kiermaszy, zbiórek pieniężnych, akcji charytatywnych. Hospicjum chętnie nawiąże też współpracę ze specjalistami z branży medycznej i dietetykami, którzy mogliby przeprowadzić bezpłatne kursy dla wolontariuszy.

 

Wolontariuszem może zostać każdy, niezależnie od wieku, mile widziane są także osoby na emeryturze, które mogą swój wolny czas w części poświęcić pomocy chorym. Pomoc taka często polega na samym towarzyszeniu choremu, rozmowie z nim, wspieraniu go w trudnych chwilach. Bardzo często obecności wolontariusza potrzebują też bliscy chorego zarówno w trakcie choroby, jak i podczas przeżywania żałoby.

 

Wszyscy chętni mile widziani będą na najbliższym spotkaniu wolontariuszy, które odbędzie się w środę, 6 października, o godz. 19.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku przy ul. Brudnioka 5 (I piętro, wejście od tyłu budynku). Informacje o terminach kolejnych spotkań umieszczone są na tablicy informacyjnej przed budynkiem DAR, dostępne są też pod nr tel. 663 123 246 lub na stronie internetowej: www.hospicjum.miastorybnik.pl


Dane teleadresowe hospicjum:

Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego
siedziba: Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku (DAR),ul. Ks. Brudnioka 5
dyżury: środa 19:00 - 20:00 w budynku DAR-u (I piętro, wejście od tyłu budynku);
KRS: 0000338456; nr konta: Bank Millennium 57 1160 2202 0000 0001 5608 1896
Kontakt: tel. 663 123 246, e-mail: hospicjum.rybnik@gmail.com
Kontakt dla mediów: tel. 501 692 063, e-mail: rzecznik.hospicjum@gmail.com

www.hospicjum.miastorybnik.pl

 

 

Źródło: Zespół prasowy Hospicjum Domowego im. Św. Rafała Kalinowskiego w RybnikuPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-10-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt