Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Komisja Rewizyjna: nieprawidłowości nie było


Nie było żadnych nieprawidłowości przy zatrudnieniu w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej, p. Doroty Prutek, córki prezydenta Rybnika Adama Fudalego – to wynik kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta Rybnika.Celem kontroli, o przeprowadzenie której wnioskował prezydent Adam Fudali, było sprawdzenie czy przy zatrudnieniu córki prezydenta, przy projekcie unijnym „Azymut – moja pasja, moja szkoła, mój zawód, moja praca”, zachowane zostały wymagane przepisami prawa zasady. Projekt realizowany jest w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej, a współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W trakcie kontroli, radni: Józef Skrzypiec, Henryk Cebula i Jacek Piecha wysłuchali informacji przedstawionych przez Tomasza Harsze, dyrektora Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej, zapoznali się również z wynikami wcześniejszej kontroli, przeprowadzonej w RCEZ przez pracowników Biura Audytu Wewnętrznego UM.

 

Przy realizacji projektu Azymut, w RCEZ zaangażowano 8 osób: 2 w ramach umowy o pracę, 1 na podstawie umowy-zlecenia (koordynator ds. profilaktyki i aktywizacji) oraz 5 zatrudnionych wcześniej w placówce, którym zwiększono zakres pełnionych obowiązków.

 

W toku ustaleń komisji stwierdzono, że na stanowisko koordynatora ds. profilaktyki i aktywizacji zorganizowano postępowanie konkursowe, mimo że w przypadku umowy-zlecenia procedura taka nie jest wymagana. Na stanowisko to zgłosiły się dwie kandydatki, jedną z nich był p. Dorota Prutek. W związku z tym, że obie kandydatki spełniały wymagania formalne, zawarte w ogłoszeniu, obie miały również  doświadczenie przy realizacji projektów unijnych, z obiema przeprowadzone zostały rozmowy kwalifikacyjne.

 

W wyniku tych rozmów, przeprowadzonych przez dyrektora RCEZ, Tomasza Harsze, wybrano kandydaturę p. Prutek, ze względu na jej doświadczenie pedagogiczne oraz związek ze środowiskiem rybnickiej edukacji. Jest to o tyle istotne, że do zadań koordynatora ds. profilaktyki i aktywizacji, należy współpraca ze szkołami na terenie miasta Rybnika. Zdaniem Komisji Rewizyjnej wybór ten był więc jak najbardziej uzasadniony, a postępowanie w sprawie zatrudnienia przeprowadzone zostało bez jakichkolwiek nieprawidłowości.


 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-10-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Prawdziwy przyjaciel ma ramiona przemoknięte twoimi łzami.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt