Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Remont kamienicy zamiast podatku


Trwają remonty kamienic znajdujących się na terenie historycznego układu miejskiego Rybnika. Ponad 20 włascicieli budynków wybudowanych przed 1945 rokiem w zamian za remont już wkrótce skorzysta z możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości.Śródmieście to obszar, który powinien być wizytówką miasta i dumą jego mieszkańców. Mając na względzie troskę o dziedzictwo kulturowe, Rada Miasta, na wniosek prezydenta Rybnika, podjęła w marcu ubiegłego roku uchwałę, która za cel postawiła sobie mobilizację właścicieli historycznych budynków do podjęcia działań zmierzających do poprawy stanu technicznego i estetycznego swoich obiektów. W myśl uchwały, dzięki realizacji inwestycji, właściciele budynków mogą zostać zwolnieni od podatku od nieruchomości. Dziś można już z całą pewnością mówić o efektach.  

 

Na chwilę obecną w 10 kamienicach remont już się zakończył. W trakcie renowacji jest kolejnych 10 obiektów. Wstępne uzgodnienia, w zakresie konsultacji konserwatorkiej, dotyczą 11 następnych budynków. Zainteresowanie przedsięwzięciem jest zatem dość spore - szacowane na około 25 % w stosunku do wszystkich obiektów, które podlegają uchwale.

 

Przypominamy, że zwolnienie od podatku od nieruchomości mogą uzyskać właściciele budynków położonych na terenie historycznego układu miejskiego, w liniach pierzei ulic: Gliwickiej (do skrzyżowania z ul. Brudnioka), św. Jana, Korfantego, Kościelnej, Pl. Kościelnego, Łony, Powstańców Śląskich (do rozwidlenia z ul. Mikołowską), Reja, Rynku, Rynkowej, Sobieskiego, Pl. Wolności i Zamkowej, którzy zdecydują się na remont swoich obiektów. Remont wiąże się z odnową całej elewacji frontowej budynku oraz połaci dachowej (w tym m.in.: czyszczenie elewacji, wymiana tynków, konserwacja detalu architektonicznego, malowanie, remont widocznej połaci dachowej). 


Zwolnienie przysługuje do wysokości poniesionych przez podatnika kosztów (koszty materiałów i usług budowlanych bądź konserwatorskich) po zakończeniu remontu i spełnieniu warunków określonych w uchwale. Aby skorzystać z ulgi, przed rozpoczęciem remontu lub w jego trakcie, należy złożyć specjalny wniosek. Termin składania wniosków mija wraz z końcem 2010 roku.

 

Wniosek o przyznanie zwolnienia od podatku od nieruchomości oraz inne potrzebne dokumenty można pobrać TUTAJ (doc).


Pamiętajmy, że działania remontowe podejmowane na terenie Śródmieścia, wpłyną na poprawę wizerunku Rybnika, sprawią, że historyczna zabudowa miasta zyska nowe oblicze, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny charakter.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-10-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt