Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dni Walki z Chorobami Dziąseł


Od 20 do 30 października br., we wszystkich aptekach w całej Polsce trwają Dni Walki z Chorobami Dziąseł w ramach akcji edukacyjnej Narodowego Programu Walki z Chorobami Dziąseł.Z pozoru błahe choroby dziąseł mogą doprowadzić nie tylko do utraty zębów, ale dużo poważniejszych chorób np. układu sercowo - naczyniowego, oddechowego, czy nawet mogą przyspieszyć poród. Aby temu zapobiec od 20 do 30 października we wszystkich aptekach w całej Polsce będą trwały Dni Walki z Chorobami Dziąseł. Wystarczy przyjść i odebrać "Poradnik zdrowych zębów i dziąseł" wraz z próbką specjalistycznego preparatu do higieny jamy ustnej zawierającego mleczan glinu i chlorheksydynę.

 

Narodowy Program Walki z Chorobami Dziąseł to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi na problematykę chorób dziąseł, a także ich negatywne skutki,  które mają wpływ nie tylko na zęby, ale także na stan całego organizmu. Punktem wyjściowym do stworzenia Narodowego Programu Walki z Chorobami Dziąseł była niska świadomość polskiego społeczeństwa dotycząca problematyki chorób dziąseł. Panuje błędne przekonanie, że choroby przyzębia, potocznie określane parodontozą, dotykają osoby starsze. Tymczasem stomatolodzy alarmują, że problem ten dotyczy zdecydowanie ponad połowy Polaków po 35 roku życia. Cierpi na nią też coraz więcej dwudziestolatków. Wypadający ząb jest ostatnim stadium choroby, dlatego też niezwykle istotna jest profilaktyka i wczesne rozpoznanie problemu.

 

- Problemy z dziąsłami ma większość polskiego społeczeństwa. Pierwszy symptom choroby - krwawienie dziąseł, tak często przez nas ignorowane, powinno być sygnałem alarmowym i impulsem do potraktowania problemu poważnie. Na szczęście we wczesnym stadium jest to proces odwracalny. Odpowiednia higiena jamy ustnej, czyli prawidłowa technika szczotkowania, używanie nici dentystycznej, odpowiednio dobrane pasty – najlepiej z mleczanem glinu i płyny do płukania ust, połączone z regularnymi zabiegami profesjonalnego czyszczenia w gabinecie stomatologicznym uchronią nas przed chorobą - mówi dr Paweł Fudali, lekarz stomatolog z Kliniki Supradent.

 

Ambasadorem Narodowego Programu Walki z Chorobami Dziąseł została aktorka - Grażyna Wolszczak, jak mówi  - troska o piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest gwarantem zdrowia naszych zębów, dziąseł, a także  całego organizmu. Dlatego tak ważna i potrzebna jest inicjatywa Narodowego Programu Walki z Chorobami Dziąseł, w ramach którego prowadzona jest szeroko zakrojona akcja edukacyjna.

 

Więcej informacji na temat chorób dziąseł, a także Narodowego Programu Walki z Chorobami Dziąseł na stronie http://www.chorobydziasel.com/Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-10-22

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt