Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Starania o hospicjum


Hospicjum domowe w Rybniku planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie działań zmierzających do budowy w naszym mieście hospicjum stacjonarnego.

 W naszym regionie działają hospicja domowe, zrzeszające wolontariuszy, którzy odwiedzają chorych w ich domach i służą im pomocą. Jak do tej pory nie było żadnego hospicjum stacjonarnego, co nie oznacza że nie są one potrzebne w miastach regionu.

 

W sobotę, 23 października, otwarto Hospicjum Stacjonarne im. Jana Pawła II w Żorach. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się przedstawiciele Hospicjum Domowego im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. W  najbliższym czasie planują oni rozpoczęcie działań zmierzających do budowy hospicjum stacjonarnego także w naszym mieście.

 

Hospicja stacjonarne są uzupełnieniem hospicjów domowych. Tam fachowa opieka nad chorymi trwa 24 godziny na dobę, tam też miejsca znajdują osoby samotne, którymi nie ma się kto opiekować w domu. Ważne jest też, że hospicja stacjonarne są bezpłatne, przyjmują chorych niezależnie od ich wyznania.

 

Chorych z terenu całego Rybnika do hospicjum domowego można zgłaszać telefonicznie (663 123 246) lub osobiście w środy w budynku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Brudnioka 5 w godz. od 19.00 do 20.00.

 

Hospicjum Domowe im. Św. Ojca Rafała Kalinowskiego w Rybniku powstało z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku. Jego członkami są wolontariusze medyczni oraz wolontariusze nieposiadający wykształcenia medycznego. Zespół tworzą ludzie czynni i bierni zawodowo, studenci, uczniowie szkół średnich. Osoby te zdecydowały się poświęcić prywatny czas, by bezinteresownie towarzyszyć chorym i ich rodzinom.

 

Zasadą hospicjum domowego jest opieka nad chorym w terminalnej fazie choroby nowotworowej w jego domu, w miejscu przyjaznym i bezpiecznym. Swoją dyskretną obecnością wolontariusze starają  się wspierać także bliskich pacjenta w czasie jego choroby.

 

Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego
Siedziba: Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku (DAR), ul. Ks. Brudnioka 5; dyżury: środa 19:00 - 20:00 w budynku DAR-u (I piętro, wejście od tyłu budynku); KRS: 0000338456; nr konta: Bank Millennium 57 1160 2202 0000 0001 5608 1896
Kontakt: tel. 663 123 246, e-mail: hospicjum.rybnik@gmail.com
Kontakt dla mediów: tel. 501 692 063, e-mail: rzecznik.hospicjum@gmail.com
www.hospicjum.miastorybnik.pl


 

Źródło: Zespół prasowy Hospicjum Domowego im. Św. Rafała Kalinowskiego w RybnikuPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-10-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt