Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Projekt „Kultura.rybnik.eu” nabiera tempa


15 listopada w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, w którym na zaproszenie prezydenta, udział wzięły osoby i  instytucje zajmujące się organizacją wydarzeń kulturalnych w Rybniku.Spotkanie dotyczyło realizowanego przez miasto projektu Kultura.rybnik.eu. Zebranych powitał prezydent Rybnika Adam Fudali, który przedstawił główne założenia przedsięwzięcia. Gospodarz miasta wymienił korzyści wynikające z udziału w projekcie oraz zaprosił do współpracy. Wyświetlono pierwszy odcinek programu „Kulturalny Donosiciel” realizowanego przez telewizję TVT. Audycja emitowana jest w TVT w każdy czwartek, dostępna jest również w serwisie Youtube, na kanale miejskim.

 

W dalszej części spotkania kierownik projektu, naczelnik Wydziału Promocji i Informacji Krzysztof Jaroch omówił szczegółowo cele projektu oraz  przedstawił to, co do tej pory zostało wykonane.kultura.rybnik.eu spotkanie
Spotkanie w ramach projektu "Kultura.rybnik.eu". Fot. L. Białecka.

 

Przypomnijmy, że Rybnik otrzymał przeszło 1,6 mln zł  dofinansowania z Unii Europejskiej na budowę kompleksowego systemu informacji kulturalnej.

 

W ramach projektu już niedługo, co miesiąc będzie pojawiał się drukowany informator kulturalny (nakład 30.000 egzemplarzy). Będzie on dystrybuowany jako dodatek do „Gazety Rybnickiej” oraz rozdawany np. w dużych placówkach kulturalnych.

 

Ruszy też serwis internetowy www.kultura.rybnik.eu, reprezentujący kompleksową ofertę kulturalną miasta. Organizatorzy wydarzeń po zarejestrowaniu się będą mogli dodawać szczegółowe  informacje o realizowanych imprezach.


W ramach projektu zakupionych zostanie 5 infokiosków. 4 z nich będą usytuowane na stałe w: Rybnickim Centrum Kultury, CH Focus Mall, Klubie Energetyka, Muzeum. 1 przenośny kiosk będzie wykorzystywany podczas imprez organizowanych w Rybniku. 

 

Na 70 najbardziej uczęszczanych przystankach autobusowych i punktach w dzielnicach miasta zlokalizowane będą gabloty informacyjne, w których co miesiąc będą wywieszane plakaty prezentujące najciekawsze imprezy.


Innowacyjnym  rozwiązaniem będzie oznakowanie punktów kulturalnych i wydarzeń za pomocą fotokodów. W ten sposób można szybko i wygodnie dotrzeć do interesujących informacji.  Ciekawa będzie również usługa oparta na tzw. systemie Bluetooth Marketing.  Konkretna informacja może zostanie przesłana na telefon komórkowy bezpłatnie, wystarczy tylko włączyć opcję bluetooth.


Informacje o wydarzeniach kulturalnych będą wyświetlane na bieżąco na 17 ekranach LCD rozmieszczonych w najbardziej uczęszczanych punktach miasta. Na ścianie Rybnickiego Centrum Kultury zostanie zainstalowany wielkoformatowy ekran LED.


Kultura.rybnik.eu spotkanie1
Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Fot. L. Białecka.

 

Na spotkaniu pojawiło się kilkadziesiąt osób. Przedstawiony temat spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. Zebrani zgodnie uznali, że poprzez realizację projektu istnieje szansa  na zwiększenie zainteresowania kulturą, zwłaszcza wśród ludzi młodych.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie „Kultura.rybnik.eu”. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 32 4392300, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu.  


Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-11-18

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt