Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Spotkanie z ambasadorem Chorwacji


W rybnickim magistracie gościł Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, Ivan del Vechio. Z chorwackim dyplomatą spotkał się prezydent Rybnika Adam Fudali.



W trakcie spotkania, które odbyło się w czwartek 18 listopada, ambasadorowi towarzyszyli przedstawiciele chorwackich izb gospodarczych oraz prezes Izby Przemysłowo-Handlowej ROP, Andrzej Żylak, na zaproszenie którego Chorwaci przyjechali do Rybnika. Wśród chorwackich gości byli więc: Sime Vidulin, wiceprezes Chorwackiej Izby Gospodarczej, Jasminka Trzun, wiceprezes Chorwackiej Izby Gospodarczej, Jasna Jaklin-Majetić, Prezydent Izby Gospodarczej w Puli, Terezina Orlić, Prezydent Izby Gospodarczej w Dubrowniku, Vera Radolović, wiceburmistrz miasta Pula, Tulio Demetlika, burmistrz miasta Labin.

  

Rozmowy z chorwackimi przedsiębiorcami toczyły się wokół zagadnień gospodarczych, a dotyczyły m.in. podobieństw i różnic gospodarki polskiej i chorwackiej oraz wykorzystania środków unijnych.
Chorwaci żywo zainteresowani byli też ofertą inwestycyjną miasta, którą dzięki prezentacjom wyświetlanym przez prezydenta na stole multidotykowym, mogli zobaczyć, a nie tylko o niej usłyszeć. Prezydent Fudali opowiedział między innymi o pomysłach na zagospodarowanie przeznaczonych do sprzedaży placów w centrum miasta przy ul. Hallera i Miejskiej/3 Maja, zaprezentował również wizualizację drogi Pszczyna-Racibórz oraz terenów rybnickiego lotniska. 



Ambasador Chorwacji
Fot. L. Tyl

   

Głównym celem wizyty chorwackich gości jest udział w odbywającej się w sobotę, 20 listopada imprezie wręczenia nagrody Czarny Diament, ale także poznanie walorów regionu oraz udział w wycieczcie m.in. do Wieliczki. W programie wizyty Chorwatów znalazły się również rozmowy biznesowe, ponieważ prócz goszczącej w urzędzie delegacji, do Rybnika przyjechała również ok. 40-osobowa grupa przedsiębiorców chorwackich.

 

Ambasador, sprawujący swoją funkcję od dwóch lat, w Rybniku było po raz pierwszy. Miasto zrobiło na nim spore wrażenie, co wyraził wpisem w Księdze Pamiątkowej: "Dla mnie to ogromny zaszczyt i honor zwiedzić miasto Rybnik i spotkać się z prezydentem miasta. Program inwestycyjny i wizja, którą miałem zaszczyt zobaczyć jest to coś, czego nigdy w Polsce nie widziałem. Gratuluję".


Ambasador Chorwacji
Fot. L. Tyl




Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.com



Data dodania: 2010-11-18

powrót



   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt