Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Złote szachistki w magistracie


W poniedziałek, 29 listopada, prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się z szachistkami Miejskiego Klubu  Szachowego, zwyciężczyniami III Drużynowych Szachowych Mistrzostw Polski Kobiet 2010.Zawody rozgrywane były we Wrocławiu w dniach 11-14 listopada. W składzie zwycięskiej drużyny znalazły się: Monika Bobrowska-Soćko, Karina Szczepkowska-Horowska, Agnieszka Matras-Clement oraz Angelika Dziodzio i Anna Krupa.

 

Rybnickie szachistki w trakcie zawodów nie przegrały ani jednego pojedynku, remisując tylko jedną partię. Sukces zawodniczek z Rybnika jest tym większy, że zwyciężyły trzeci raz z rzędu. Szachistki, dzięki osiągniętemu wynikowi uzyskały nominację do startu w zawodach o Drużynowy Szachowy Puchar Europy Mistrzyń Krajowych.

 

 Szachistki w UM
W trakcie spotkania w magistracie szachistki z dumą prezentowały zdobyty na zawodach puchar. Prezydent Rybnika, Adam Fudali, gratulował im sukcesu i dziękował za pozytywną promocję miasta na forum ogólnopolskim. Fot. A. Kusidło.

 

Na rozgrywanych we Wrocławiu zawodach drużyna z Rybnika jako jedyna miała w swoim składzie same swoje wychowanki. Wszystkie zawodniczki mają na swoim koncie spore sukcesy, zdobywały medale w indywidualnych mistrzostwach Polski, a Agnieszka Matras-Clement, Karina Szczepkowska-Horowska i Monika Soćko – także w mistrzostwach Europy i świata. Liderka drużyny, Monika Soćko, jako juniorka zdobyła dla Rybnika 7 medali w mistrzostwach świata i Europy – we wszystkich kolorach i od lat zalicza się do ścisłej czołówki światowej. Karina Szczepkowska-Horowska w zeszłym roku wywalczyła tytuł arcymistrzyni szachowej, a Agnieszka Matras-Clement posiada tytuł mistrzyni międzynarodowej. Zawodniczki grają także z sukcesami w szachowej lidze niemieckiej.

 

Warto podkreślić, że cała piątka przygodę z szachami rozpoczęła w rybnickich przedszkolach. Tradycja jest kontynuowana – nauczanie gry w szachy jest obecnie prowadzone w 8 placówkach przedszkolnych.

 

Zanim przyjdzie czas na przyszłoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet przed Miejskim Klubem Szachowym w Rybniku stoi inne poważne wyzwanie. Europejska Federacja Szachowa ECU przyznała rybnickiemu klubowi organizację Szachowych Mistrzostw Europy do lat 7. Zawody te zostaną rozegrane w ramach Europejskich Dni Szachowych i odbędą się w dniach 10-12 czerwca 2011 r.


Więcej informacji o rybnickich szachistkach tutaj.

 

Źródło: Miejski Klub Szachowy w Rybniku.

 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-11-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
W życiu piękne są tylko chwile...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt