Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Prezydent Adam Fudali zaprzysiężony


W czwartek, 9 grudnia prezydent Rybnika Adam Fudali, oficjalnie rozpoczął czwartą kadencję swojej prezydentury.Objęcie obowiązków przez prezydenta nastąpiło tuż po złożeniu wobec radnych Rady Miasta Rybnika ślubowania, o treści:


"Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg".Ślubowanie prezydneta
Fot. L. Tyl

  

W obecności zgromadzonych na sali rady radnych, naczelników wydziałów urzędu miasta oraz dyrektorów jednostek miejskich i dziennikarzy, nowo zaprzysiężony prezydent przedstawił priorytety swoich działań na rozpoczynającą się kadencję.

 

 

Poniżej treść wystąpienia prezydenta Adama Fudalego:

 

 

Panie Przewodniczący, Wysoka Rado, Szanowni Państwo,

  

W tej roli staję przed Państwem już po raz czwarty.
Po raz pierwszy rybniccy radni zaufali mi dwanaście lat temu, oddając w moje ręce nasze miasto. Cztery lata później, osiem lat później i dziś, dwanaście lat od dnia złożenia przeze mnie po raz pierwszy prezydenckiego ślubowania, znowu staję przed Państwem, bo taka jest wola mieszkańców Rybnika.

  

Za Państwa pośrednictwem zwracam się więc dziś do wszystkich Rybniczan, zarówno tych, którzy zaufali mi oddając na mnie swój głos w wyborach, jak i do tych, którzy tego nie zrobili, bo mieli wątpliwości… Chciałbym te najbliższe cztery lata wykorzystać tak, by nie zawieść tych pierwszych i przekonać do siebie tych drugich…  

 

Jak będzie ta prezydentura?
Na pewno będzie to prezydentura dalszego, nieprzerwanego rozwoju Rybnika.  Szanując śląską tradycję i hołdując zasadzie „mniej mówić, a więcej czynić”, chcę skupić swoje działania przede wszystkim na ważnej dla Rybniczan sprawie szeroko rozumianych inwestycji drogowych oraz na przygotowaniu nowych terenów budowlanych, ujętych już w naszym planie zagospodarowania przestrzennego.
W minionych latach udało się razem z Państwem załatwić wiele dobrych dla Rybnika spraw. Wykonaliśmy poważne inwestycje, dzięki którym Rybnik awansował do ekstraligi polskich miast. Wprowadziliśmy nowoczesne rozwiązania i przygotowaliśmy nasze dzielnice do kolejnego etapu ich rozwoju. Osiągnięcia Rybnika dostrzegają nie tylko instytucje europejskie, ale też te, działające na forum ogólnoświatowym.
W czasie kilku ostatnich kadencji rybnickiego samorządu nasze miasto zdecydowanie pozytywnie zmieniło swój charakter, a prowadzone tu przedsięwzięcia plasują Rybnik w czołówce śląskich miast. Tu dobrze się mieszka, pracuje, uczy i odpoczywa. Jestem przekonany, że jest to zasługa stabilności samorządowej i tak zwanej „ciągłości władzy” - władzy, która zawsze jest służbą na rzecz lokalnej społeczności.

 

Jednak,  jak już niejednokrotnie podkreślałem, po siedmiu latach tłustych, musi przyjść siedem lat chudych, dlatego, będzie to również prezydentura oszczędzania. Uspokajam jednak Państwa: zrobię wszystko, by oszczędności budżetowe nie oznaczały oszczędności inwestycyjnych! 
Przeciwnie – ze zdwojoną siłą przystąpię do starań o to, by pozyskać dla naszego miasta pieniądze z innych niż miejski budżet źródeł. Myślę tutaj o środkach unijnych, pieniądzach rządowych, czy takich rozwiązaniach, jak Partnerstwo Publiczno-Prywatne.
Przed naszym miastem stoją wielkie szanse i możliwości, ale i wielkie wyzwania. Te najważniejsze, to zmierzenie się z potężnym zadaniem, jakim jest pozyskanie środków na budowę drogi Pszczyna-Racibórz.
A szanse?
To przede wszystkim zrealizowanie śmiałych – jak twierdzą niektórzy - planów rozbudowy rybnickiego lotniska i nadanie mu nowych funkcji. To również kontynuacja działań związanych z remontami i modernizacją układu drogowego w naszym mieście, w tym dokończenie budowy obwodnicy. Mam pełną świadomość, że choć ilość samochodów poruszających się po rybnickich drogach nie daje nadziei na całkowite wyeliminowanie korków, konieczne jest zrobienie wszystkiego by te korki ograniczyć.

  

Miasto to jednak nie tylko drogi – w swoim programie wyborczym, postawiłem też na cztery pozostałe fundamenty warunkujące prawidłowy rozwój miasta – na pracę, wypoczynek, internet i bezpieczeństwo. Za tymi hasłami stoją tak ważne zadania, jak aktywizacja i rozwój zlokalizowanych na terenie Rybnika stref ekonomicznych, dalsza rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, budowa sieci szerokopasmowej, rozbudowa monitoringu w kolejnych dzielnicach miasta czy realizacja nowych projektów edukacyjnych.  

  

Przede wszystkim chciałbym jednak, by moja prezydentura była prezydenturą współpracy i dialogu. Chciałbym jeszcze bardziej otworzyć się na pomysły i propozycje mieszkańców Rybnika, na ludzi związanych z organizacjami pozarządowymi, na głosy radnych, niezależnie od tego, jaką opcję polityczną reprezentują.
Przekonany jestem, że w sprawach ważnych dla naszego miasta, polityka będzie zawsze na drugim planie, bo najważniejsze jest dobro Rybnika i jego mieszkańców. Zachęcam Państwa zatem do dzielenia się ze mną swoimi uwagami (również tymi negatywnymi) i pomysłami na to, co jeszcze można zrobić w naszym mieście, by żyło się w nim lepiej, przyjemniej, bezpieczniej. Zapewniam, że drzwi mojego gabinetu będą dla Państwa otwarte.

   
Szanowny Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, Drodzy zgromadzeni! Od 12 lat jestem prezydentem Rybnika, wierzę, że moje solidne doświadczenie samorządowca było i będzie gwarancją dalszego rozwoju naszego miasta. Zapewniam, że nie zawiodę zaufania, jakim po raz kolejny obdarzony zostałem przez Rybniczan.


Jednocześnie informuję, że na swoich zastępców powołuję: panią Ewę Ryszkę, panią Joannę Kryszczyszyn i pana Michała Śmigielskiego.

 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-12-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt