Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Superniania w Rybniku


Dorota Zawadzka, popularna telewizyjna superniania, zaangażuje się w realizowany w Rybniku projekt „Szkoła dobrych pomysłów”.Dorota Zawadzka poprowadzi cykl spotkań dla rodziców w ramach tzw. „Akademii rodziców”. Przedsięwzięcie będzie miało formę interaktywnych zajęć, których celem będzie m.in. zorganizowanie pomocy uczniom z problemami wychowawczymi, edukacyjnymi oraz wypracowanie skutecznych form współpracy pomiędzy szkołą, rodzicami i ich dziećmi.

 

Na spotkaniu roboczym, w którym udział wzięła Dorota Zawadzka i zastępca prezydenta Rybnika, Joanna Kryszczyszyn, ustalono już terminy spotkań w 12 szkołach podstawowych, z których pierwsze odbędzie się już 8 lutego.

 

Dlaczego warsztaty z rodzicami?


 - To bardzo ważne, aby rodzic był świadomy, tego, co może, żeby wiedział jak pomoc, ale nie zaszkodzić. To my dorośli jesteśmy od tego, aby przeprowadzić dzieci przez trudny okres dojrzewania, żeby im pomóc i ich wysłuchać (…) jestem zwolenniczką edukowania na wszystkich polach, edukowania i dzieci, i rodziców, i nauczycieli. Myślę, że wypracujemy wspólny całościowy front działania – mówiła w trakcie spotkana Dorota Zawadzka.Dorota Zawadzka w magistracie
Szczegóły udziału Doroty Zawadzkiej w projekcie „Szkoła dobrych pomysłów” ustalono w trakcie roboczego spotkania w magistracie. Fot. A. Kusidło.

 

Zajęcia będą obejmować dwie części: wykładową i warsztatową, w trakcie której uczestnicy spotkań będą mogli zadać swoje ważne pytania, dotyczące sytuacji na styku szkoła-dom.
W sumie superniania spotka się rodzicami wszystkich 26 szkół podstawowych w Rybniku. Dodatkowo, już poza projektem, Dorota Zawadzka zgodziła się poprowadzić zajęcia w ramach godziny wychowawczej w rybnickich gimnazjach.

 

- Myślę, że całe przedsięwzięcie przyniesie bardzo dobry efekt pedagogiczno-społeczno-wychowawczy – podkreśliła na spotkaniu Dorota Zawadzka. 

 

Przypomnijmy, że „Szkoła dobrych pomysłów” to przedsięwzięcie, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych rybnickich uczniów szkół podstawowych poprzez zapewnienie im udziału w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, wycieczkach, wizytach studyjnych. W projekt zaangażowali się członkowie Kabaretu Młodych Panów, którzy zrealizowali warsztaty umiejętności aktorskich dla uczniowskich grup kabaretowych w rybnickich podstawówkach (więcej na ten temat tutaj). 


 - Już pisząc projekt chcieliśmy zrealizować przedsięwzięcia związane z edukowaniem rodziców. I bardzo nam zależało na zaangażowaniu pani Doroty Zawadzkiej. Im więcej robimy dla edukacji, tym większą mamy szansę, że nasze młode pokolenie będzie dobrze przygotowane do dorosłego życia – podkreślała zastępca prezydenta Rybnika, Joanna Kryszczyszyn.

 

Informujemy, że na stronie projektu „Szkoła dobrych pomysłów” uruchomiona zostanie specjalna skrzynka, na którą będzie można wysyłać pytania skierowane do Doroty Zawadzkiej.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-01-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
...bo miłość to bycie do dyspozycji, to gotowość do tego, by usłużyć, pomóc, przydać się, zaopiekować się. To chęć bycia potrzebnym.
(ks. M. Maliński)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt