Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ludzie Roku Rybnik.com.pl 2010


Podczas uroczystej gali w Domu Rzemiosła statuetki Człowieka Roku Rybnik.com.pl 2010 odebrali: Daniel Kaczmarczyk, Jan Grzonka, Anita Geratowska i Agata Perenc.Był to finał już 5. edycji konkursu organizowanego przez Rybnik.com.pl. Nagrody w Konkursie Człowiek Roku Rybnik.com.pl przyznawane są w 4 kategoriach: Kultura, Sport, Biznes i Nagroda Internautów. W pierwszych trzech kategoriach laureatów wybiera Kapituła Konkursu, a o Nagrodzie Internautów decydują w głosowaniu czytelnicy Rybnik.com.pl.

 

W tym roku największe uznanie internautów uzyskał muzyk, producent i kompozytor Daniel Kaczmarczyk. Jest jednym z najbardziej znanych raperów młodego pokolenia. Działalność muzyczną rozpoczynał na początku minionej dekady. Od tego czasu skomponował około 200 utworów muzycznych, z których kilkanaście gościło na krajowych listach przebojów radiowych i telewizyjnych na czołowych miejscach. W sumie ma na koncie 10 albumów.

 

Człowiekiem Roku 2010 w kategorii Biznes został chyba najbardziej znany księgarz w Rybniku – Jan Grzonka. W minionym roku jego księgarnia „Orbita” obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia. Wielokrotnie była nagradzana za najlepszą sprzedaż przez takie wydawnictwa jak: Pascal, Wilga, Znak, czy Wydawnictwo Literackie. - Bardzo dziękuję, że nasza zespołowa praca została doceniona – powiedział laureat.

 

Prócz Jana Grzonki nominowani w kategorii Biznes byli: Franciszek Barakomski, Józef Kołoczek, Piotr Suda i Stanisław Tatarczyk.Ludzie Roku 2010
Od lewej: J. Grzonka, A. Geratowska, D. Kaczmarczyk, A. Perenc i L. Gęborski. Fot. Dominik Gajda

  

W kategorii Kultura nominowani do nagrody byli: Anita Geratowska, Adam Giza, Sabina Jeszka, Jarosław Hanik i Daniel Kaczmarczyk. Statuetka Człowieka Roku 2010 przypadła Anicie Geratowskiej. Kapituła doceniła jej wieloletni wkład pracy w edukację kulturalna najmłodszych oraz propagowanie folkloru. Laureatka jest od 15 lat dyrektorką Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Zespół „Przygoda”. Prowadzony przez nią zespół folklorystyczny jest wizytówką Rybnika na arenie krajowej i międzynarodowej. Poza tym jest autorką licznych projektów edukacyjnych i kulturalnych ukierunkowanych na współpracę międzynarodową. Swój talent i doświadczenie wykorzystuje również w pracy z osobami niepełnosprawnymi w całym regionie.


- Nie spodziewałam się tej nagrody, ale wiem, że jestem tutaj dzisiaj dzięki wielu osobom, między innymi mojej mamie, która pokazała mi, że polska kultura i folklor, to coś dlaczego warto żyć. Jestem tu też dzięki moim uczniom i moim pracownikom. To był dla mnie dobry rok, ale wszystkie nagrody oddałabym za to, by moja „Przygoda” miała swoją siedzibę – powiedziała po odebraniu statuetki Anita Geratowska.

 

W ostatniej kategorii - Sport laureatką została Agata Perenc. Agata jest dżudoczką, zawodniczką Polonii Rybnik. Na liście jej licznych sukcesów w 2010 roku są m.in. mistrzostwo Polski seniorek, mistrzostwo Polski młodzieży i mistrzostwo Polski Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Młodzieży. Była reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy Młodzieży w Judo (Sarajewo – Bośnia i Hercegowina). W minionych latach wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorek i juniorek. - To wspaniałe móc robić co się kocha, osiągać sukcesy i jeszcze dostawać nagrody. Dziękuję wszystkim, a szczególnie moim najwierniejszym fanom – rodzicom – dziękowała Agata Perenc.

 

Do Nagrody w kategorii Sport prócz Agaty Perenc nominowani byli: Bartłomiej Bednarczyk, Jacek Błaszczyk, Mateusz Mazik i Mariusz Prudel.

 

Kapituła Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2010 doceniła wyjątkową akcję społeczną, jaką w minionym roku było dzieło „Motocykl ratowniczy dla Rybnika”. Wyróżnienie specjalne odebrał inicjator i koordynator akcji – Lech Gęborski. - Akcja „Motocykl ratowniczy dla Rybnika” prócz materialnego wymiaru, zintegrowała społeczność rybniczan i w znacznej mierze przyczyniła się do budowy w naszym mieście społeczeństwa obywatelskiego – napisano w uzasadnieniu wyróżnienia.

 

  

Źródło: materiały prasowe Rybnik.com.pl


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-02-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt