Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Superniania dała szkołę


8 i 9 lutego w naszym mieście gościła Dorota Zawadzka. Popularna telewizyjna superniania spotkała się z rodzicami dzieci szkół podstawowych i z młodzieżą.Z rodzicami uczniów uczęszczających do szkół podstawowych Dorota Zawadzka spotkała się w ramach tzw. „Akademii rodziców”. Przedsięwzięcie, będące elementem projektu „Szkoła dobrych pomysłów”, miało formę interaktywnych zajęć, których celem było przede wszystkim wypracowanie skutecznych form współpracy pomiędzy szkołą, rodzicami i dziećmi.

 

Pierwsze zajęcia odbyły się we wtorek, 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 34. Potem Dorota Zawadzka gościła w SP nr 2. W środę, 9 lutego, z psychologicznego doświadczenia superniani skorzystać mogli rodzice dzieci uczących się w SP nr 5.

 

Z rodzicami Dorota Zawadzka dyskutowała o ich problemach związanych z wychowywaniem dzieci. Psycholog podkreślała, że współczesna młodzież, ze względu na różne uwarunkowania, szybciej dojrzewa, choć nie jest na to gotowa emocjonalnie. Zaznaczała, że młodych ludzi nie wolno infantylizować, lecz należy traktować ich poważnie, pozwalając na odkrywanie samych siebie. Na spotkaniach nie brakowało tematów trudnych, związanych z problemami z nauką czy agresją w szkołach. 

 

Superniania spotka się z rodzicami dzieci uczących się we wszystkich 26 szkołach podstawowych.  Harmonogram kolejnych spotkań tworzony będzie na bieżąco.

 

Dodatkowo, już poza projektem, Dorota Zawadzka zgodziła się poprowadzić zajęcia z rybnicką młodzieżą. 9 lutego superniania odwiedziła Gimnazjum nr 1 i Zespół Szkół Budowlanych.

 

Dorota Zawadzka przekonywała uczniów rybnickich szkół, że takie wartości jak prawda i szacunek wobec drugiego człowieka są zawsze aktualne i to one powinny być drogowskazem na drodze życia. Z niezwykłą energią i pasją mówiła o budowaniu partnerskich więzi i relacji, nie unikając przy tym tematów trudnych. O psychologicznych kwestiach mówiła przy tym lekko i dowcipnie, pozwalając młodzieży na swobodne wyrażanie swoich opinii.

 

- Bardzo lubię spotykać się z młodzieżą. Na tego typu spotkaniach zadawane są podobne pytania, a ja udzielam podobnych odpowiedzi. Zawsze są one jednak udzielane inaczej, w zależności od grupy i jej charakteru. Takie spotkania zawsze mają sens. Zderzenia różnych poglądów i sposobów myślenia prowadzą do tego, że młodzież o pewnych kwestiach zaczyna myśleć. Młodzi ludzie są też doskonałym źródłem wiedzy o tym, jacy jesteśmy my, dorośli – mówiła po spotkaniu w ZSB Dorota Zawadzka.

 

Więcej na temat zaangażowania Doroty Zawadzkiej w projekt „Szkoła dobrych pomysłów” można przeczytać tutaj.Dorota Zawadzka w ZSB
Dorota Zawadzka w czasie spotkania z młodzieżą w ZSB. Fot. A. Kusidło.
Zobacz więcej na naszym kanale w serwisie:
Kanał miasta na YouTube

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-02-11

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
(J. Tuwim)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt