Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Umowa na przebudowę DK 78


W poniedziałek, 14 lutego, w rybnickim magistracie podpisana została umowa na pierwszy, z zaplanowanych dwóch etapów, realizacji robót budowlanych w ramach projektu „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku”.Pierwsza część realizacji projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, dotyczy przebudowy DK 78 na odcinku od ronda Wodzisławskiego do ronda Dorsten (1,18 km), ul. Reymonta i ul. Kotucza oraz wiaduktu nad koleją w ciągu ul. Gliwickiej.

 

W imieniu miasta umowę podpisali: zastępca prezydenta Rybnika Michał Śmigielski oraz naczelnik wydziału dróg, Jacek Hawel. Wykonawcę, krakowską firmę „MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE”, reprezentowali pełnomocnicy Sławomir Banyś i Piotr Motyka. W spotkaniu wziął również udział prezydent Rybnika Adam Fudali.Umowa DK78
Fot. L. Tyl

  

Termin wykonania przedmiotu umowy mija 30 października 2011 r. Wartość brutto zadania to  15,3 mln zł z czego 85% pokryje UE, w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Prace, które rozpoczną się wczesną wiosną, prowadzone będą „pod ruchem” i w początkowej fazie największe utrudnienia sprawią kierowcom w rejonie ul. Reymonta (od ronda Wodzisławskiego) .

 

W ramach zadania planowana jest również przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Gliwickiej – tutaj jednak na czas prac zbudowany zostanie wiadukt tymczasowy. Prace nad jego budową rozpocząć się powinny w kwietniu br. 


Umowa DK78
Odcinki DK 78 objęte przebudową.

  

Druga część zadania (nieobjęta poniedziałkową umową) dotyczyć będzie przebudowy DK 78 – ul. Wodzisławskiej, na odcinku od granicy Rybnika z Radlinem do ronda Północnoirlandzkiego, na długości 3,98 km. To zdanie objęte jest oddzielnym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, którego procedura jest już w toku.

  

Całkowita wartość projektu „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku”, określona w umowie o dofinansowanie to przeszło 40 mln zł, z czego przeszło 34 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Po zrealizowaniu całego projektu nośność nawierzchni przebudowanych dróg wzrośnie do 115 kN/oś, a nośność wiaduktu zostanie podniesiona i będzie odpowiadała klasie A (50 t).

Całość prac zostanie zrealizowana do końca 2012 roku.

 

  

Kierowcy poruszający się po Rybniku, powinni jednak przygotować się, że nie będzie to dla nich łatwy rok. Przypomnijmy, że praktycznie w tym samym czasie trwać będzie rozpoczęta niedawno przebudowa ul. Żorskiej, o której więcej TUTAJ

 Program Infrastruktura i Środowisko
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-02-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt