Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Goście z Europy


W czwartek, 17 marca, w rybnickim magistracie gościli nauczyciele i uczniowie z zagranicy uczestniczący w projekcie „Ekologia wokół nas”.W projekcie, realizowanym w ramach programu Comenius, uczestniczą nauczyciele i uczniowie z 6 państw: Niemiec, Włoch, Portugalii, Grecji, Hiszpanii i Polski (Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rybniku).

 

W spotkaniu w rybnickim magistracie uczestniczyło 15 nauczycieli wraz 22 uczennicami z zagranicy, a także troje koordynatorów projektu z G4 wraz z dyrekcją szkoły. Wizyta była okazją do podsumowania tego, co udało się osiągnąć w ramach wspólnego projektu.

 

Jego celem jest poruszanie kwestii ekologii i środowiska naturalnego, zachęcenie uczniów do życia w zgodzie z prawami natury i działania na rzecz jego ochrony, a także stwarzanie możliwości dialogu, ułatwianie komunikacji i wymiany doświadczeń między szkołami, uczniami oraz nauczycielami z europejskich szkół.Spotkanie z nauczycielami i uczniami z zagranicy uczestniczącymi w projekcie „Ekologia wokół nas” realizowanym przez Gimnazjum nr 4 im. Ja
Z zagranicznymi gośćmi spotkała się zastępca prezydenta Rybnika, Joanna Kryszczyszyn. Fot. A. Kusidło.

 

Projekt zakłada włączanie się w różnego rodzaju akcje, takie jak sprzątanie świata, organizowanie konkursów, świętowanie Dnia Ziemi połączone z prezentacjami multimedialnymi i wystawami, informowanie uczniów o wadze dbania o środowisko na lekcjach biologii, geografii i języków obcych, jak również organizowanie wycieczek do zakładów działających na rzecz ochrony środowiska.

 

W wyniku wspólnej pracy w ramach projektu powstaje wiele produktów takich jak: foldery, plakaty, prezentacje multimedialne, gry planszowe, wystawy czy dzieła sztuki z surowców wtórnych.

 

Realizacja projektu rozpoczęła się w sierpniu 2009 r. i potrwa do końca lipca br. Dotychczas odbyły się cztery spotkania, a wizyta w Rybniku jest przedostatnią z zaplanowanych. Pobyt gości w Rybniku (w dniach 16-20 marca) obejmuje udział we wspólnie przygotowanym turnieju ekologicznym (temat: recykling). W czasie wizyty uczestnicy projektu poznają też dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i turystyczne Polski poprzez udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki, a także Ustronia-Równicy i Wisły oraz byłego obozu Auschwitz-Birkenau.


Spotkanie z nauczycielami i uczniami z zagranicy uczestniczącymi w projekcie „Ekologia wokół nas” realizowanym przez Gimnazjum nr 4 im. Ja
Spotkanie z nauczycielami i uczniami z zagranicy uczestniczącymi w projekcie „Ekologia wokół nas” realizowanym przez Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego. Fot. A. Kusidło.

 

Źródło: Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rybniku


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-03-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chciano za szczęściem rozesłać list gończy,
ale nikt nie potrafił podać rysopisu...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt