Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rajd Grunwaldzki


Pierwsze dni wakacji (7 – 11 lipca) warto zarezerwować na udział w Rajdzie Grunwaldzkim 2011 – największej imprezie turystycznej organizowanej przez ZHP.Na Rajdzie Grunwaldzkim spotka się kilkaset osób z całej Polski. Szlakami „Pogranicza” (mikroregion położony na styku granic województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego) wędrować będą harcerze, rodziny, grupy szkolne, kluby turystyczne i grupy przyjaciół. Uczestnicy Rajdu Grunwaldzkiego razem z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości będą poznawać lokalne osobliwości i bawić się podczas inscenizacji, turniejów i rekonstrukcji historycznych wydarzeń. Będzie to niezwykła przygoda w mało dotąd znanym, nowym nurcie łączącym turystykę aktywną z tzw. turystyką kulturową.

 

Co to oznacza? Przede wszystkim uczestnik rajdu nie będzie oglądał mijanych miejscowości i obiektów jak przez szybę, ale pozna je z bliska – wszystkiego będzie można dotknąć, poszperać w zakamarkach, odkryć to, czego nikt wcześniej nie odkrył. Na turystów czeka aż dziewięć tras różniących się programem i stopniem trudności. Miłośnicy gier fabularnych będą mogli wziąć udział w grze Live Action Role Playing, czyli w RGP w terenie – będzie można wcielić się w postacie z czasów średniowiecza, w prawdziwie historycznej scenerii uczestniczyć w turniejach rycerskich, warsztatach tańca i pieśni dworskiej, a także szukać śladów przemarszu wojsk króla Jagiełły pod Grunwald sprzed ponad 600 lat.

 

Na innych trasach będzie można rozwiązywać historyczne zagadki i poszukiwać zaginionych przedmiotów, w klimacie znanym z książek o „Panu Samochodziku” i filmów o Indianie Jonesie. Specjalna oferta przygotowana jest dla fanów komiksów „Kajko i Kokosz” – na pięć dni będzie można przenieść się do słowiańskiego grodu, poznać obyczaje, kulturę i codzienne życie naszych przodków. Coś dla siebie znajdą na Rajdzie Grunwaldzkim osoby zainteresowane etnografią i psychologią społeczną, a także miłośnicy krajoznawstwa, spływów kajakowych i wycieczek rowerowych.

 

Więcej informacji na temat programu imprezy można znaleźć na stronie www.rajdgrunwaldzki.zhp.pl – tam też dostępny jest formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić do 31 maja.

 

Źródło: Organizatorzy.

 

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-04-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt