Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Świętowali złote gody w magistracie


W piątek, 29 kwietnia, 24 rybnickie pary świętowały rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego. Tego dnia z dostojnymi jubilatami w magistracie spotkał się prezydent miasta, Adam Fudali.Złote gody są jubileuszem wyjątkowym, stąd też święto to musi mieć właściwą oprawę. Do tradycji należą okolicznościowe spotkania w magistracie, gdzie z szacownymi jubilatami spotykają się przedstawiciele samorządu oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego. Tym razem w urzędzie miasta gościły 24 pary.

 

Jubilaci otrzymali z rąk prezydenta miasta, Adama Fudalego, listy gratulacyjne, okolicznościowe dyplomy oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawane przez prezydenta RP. Nie mogło także zabraknąć życzeń, kwiatów i drobnych upominków. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Zaproszeni goście rozmawiali o swoich doświadczeniach, związanych z długoletnim pożyciem małżeńskim. Dostojni jubilaci podkreślali, że przeżycie razem tylu lat, nie jest rzeczą łatwą. Wskazywali na ogromną rolę uczuć i wyrozumiałości, które pozwoliły im, pomimo wielu przeciwności losu, kroczyć wspólnie małżeńską drogą przez pół wieku. Spotkanie uświetnił występ zespołu „Gama”, który zaprezentował znane i lubiane piosenki.


Złote Gody świętowali:

 

Hildegarda i Jan Boberowie; Stefania i Alfred Czogalikowie; Irena i Franciszek Gembalczykowie; Eugenia i Eugeniusz Grytowie; Alicja i Jerzy Guzy; Blandyna i Henryk Grabowscy; Maria i Jan Jagiełowiczowie; Bożena i Gerard Konskowie; Gertruda i Józef Konskowie; Elżbieta i Zygmunt Kostkowie; Małgorzata i Józef Maniowie; Cecylia i Wacław Matejowie; Anna i Tadeusz Nowakowie; Erna i Henryk Olesiowie; Rita i Rufin Piecowscy; Helga i Stanisław Rojkowie; Zyta i Marian Schneiderowie; Irena i Władysław Skabowie; Lidia i Antoni Sobikowie; Irena i Franciszek Szklanny; Łucja i Jan Szulikowie; Teresa i Jerzy Penderowie; Jadwiga i Czesław Witalowie; Amalia i Ryszard Wuzikowie.


Spotkanie było również okazją do zrobienia pamiątkowych fotografii par z prezydentem Rybnika, Adamem Fudalim oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Marią Cwenar:Złote gody w magistracie
Fot. A. Kusidło.
Złote gody w magistracie
Fot. A. Kusidło.
Złote gody w magistracie
Fot. A. Kusidło.
Złote gody w magistracie
Fot. A. Kusidło.

 

Wszystkim parom świętującym złote gody jeszcze raz gratulujemy wspaniałego jubileuszu oraz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-05-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt