Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Trwają remonty dróg


Na ulicach Rybnika trwają remonty związane z poprawą układu komunikacyjnego miasta. Najważniejsze z nich to budowa obwodnicy, remont ul. Żorskiej oraz modernizacja DK 78.Ponad 110 milionów złotych – tyle w 2011 przeznaczono na inwestycje związane z infrastrukturą drogową w Rybniku. Kwota jest duża, jednak w związku z faktem, że budowa nowych dróg oraz modernizacja istniejących obiektów od lat jest priorytetem, wyznaczającym kształt miejskiego budżetu, nikogo nie dziwi.

 

Większość realizowanych inwestycji opiera się na pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych – dotacji unijnych lub też środków nadzwyczajnych z rezerwy budżetu państwa. Tak jest też w przypadku prowadzonych aktualnie najważniejszych działań.

 

Trwa m.in. budowa obwodnicy północnej miasta Rybnika na odcinku od ul. Budowlanych do ronda na skrzyżowaniu ul. Rudzkiej i Podmiejskiej. Głównym zadaniem inwestycji ma być przekierowanie ruchu tranzytowego odbywającego się DK 78 przez ścisłe centrum miasta w stronę południowej granicy Polski i w kierunku przeciwnym (Gliwice, węzeł autostrady A4) na nowy odcinek obwodnicy. Inwestycja warta prawie 13 mln zł uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej (Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego). Obwodnica Północna powinna zostać ukończona do końca października br.Budowa Obwodnicy Północnej
Budowa obwodnicy północnej miasta Rybnika (ul. Budowlanych). Fot. L.Tyl.

 

Intensywne prace trwają także w ramach realizacji zadania: Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku. Przypomnijmy, że realizacja tego projektu kosztuje ponad 40 mln złotych, z czego ponad 34 wyłoży Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja obejmuje przebudowę DK 78 na odcinku od granic Rybnika z miastem Radlin do ronda Północnoirlandzkiego w ciągu ul. Wodzisławskiej, przebudowę DK 78 na odcinku od ronda Wodzisławskiego do ronda Dorsten (ul. Reymonta i ul. Kotucza), przebudowę wiaduktu nad koleją w ciągu DK 78 (ul. Gliwicka).


Aktualnie prace trwają na ul. Reymonta. Trwają też procedury przetargowe związane z przebudową ul. Wodzisławskiej. Od 12 maja rybniczan czekają zaś utrudnienia w związku z pracami na rondzie Wodzisławskim (czytaj więcej).


ul. Reymonta
Prace na ul. Reymonta. Fot. L. Tyl.


Równolegle z remontem DK 78 przebudowywana jest ulica Żorska. Ta inwestycja jest częścią projektu: Usprawnienie ruchu tranzytowego w Subregionie Zachodnim – budowa obwodnic w Rybniku i Żorach wraz z modernizacją DW 935.  Projekt obejmuje przebudowę ul. Żorskiej w ciągu DW 935 na odcinku od ronda Boguszowickiego do granicy miasta o długości 4,3 km. Prace trwają.

 

Zapraszamy do zobaczenia kolejnego programu  z cyklu "Kronika Miejska Rybnik", poświęconego remontom i inwestycjom drogowym w Rybniku.
 

Informacje o aktualnych utrudnieniach znaleźć można TUTAJ


Kronika Miejska Rybnik
Zobacz więcej na naszym kanale w serwisie:
Kanał miasta na YouTube

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-05-11

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt