Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

ZUS otwarty na niepełnosprawnych


25 maja, w godz. od 9.00 do 14.00, w związku z przypadającym w maju Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku organizuje „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”.



Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą mogli w tym dniu skorzystać z porad specjalistów, oglądać wystawę prac osób niepełnosprawnych, jak również otrzymać specjalnie w tym celu przygotowane materiały informacyjne i poradniki.

„Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS” to szeroko zakrojona ogólnopolska akcja informacyjna, której celem jest stworzenie osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom możliwości kompleksowego uzyskania informacji związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną, prewencją rentową oraz możliwością uzyskania pomocy ze środków PFRON.

 

Do udziału w imprezie rybnicki Oddział ZUS zaprosił przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Urzędu Pracy, doradców z Warsztatów Terapii Zajęciowej, jak również przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Osób Niepełnosprawnych i ich Otoczenia „Razem”. Wśród specjalistów nie zabraknie także pracowników ZUS, którzy szczegółowo i kompleksowo wyjaśnią warunki otrzymania renty socjalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy oraz poinformują o programach w ramach prewencji rentowej i skierowaniach z tego tytuł do sanatorium.

 

Udział przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych ma być okazją do zaprezentowania ich działalności, przedstawienia problemów, z jakimi na co dzień muszą się borykać osoby niepełnosprawne oraz sposobów radzenia sobie z chorobą.

 

Zaprezentowanie prac podopiecznych WTZ podczas kiermaszu ma służyć przełamaniu stereotypów na temat niepełnosprawności i pokazać, że niepełnosprawni to osoby aktywne, ambitne, realizujące się na wielu płaszczyznach życia społecznego.

 

Dla każdego odwiedzającego ZUS w tym szczególnym dniu został przygotowany poradnik, w którym znajdują się niezbędne informacje na temat niepełnosprawności i działalności instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku.

 







Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.com



Data dodania: 2011-05-20

powrót



   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt