Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

By jeździło się lepiej


W środę, 25 maja, w rybnickim magistracie podpisano kolejną umowę na przebudowę dróg w Rybniku. Przedsięwzięcie wpisuje się w działania podejmowane na rzecz poprawy układu komunikacyjnego miasta.Podpisana umowa dotyczy przebudowy ulicy Budowlanych, remontu ulicy Kard. Kominka oraz budowę miejskiej sieci szerokopasmowej w ciągu ulicy Budowlanych w Rybniku.

 

Opiewa ona na kwotę 5.349.015,53 zł i została zawarta z firmą Strabag Sp. z o. o. Wykonawca robót został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego.

 

Ulica Budowlanych przebudowana zostanie na odcinku 830 m. W ramach zadania zaplanowano przebudowę nawierzchni oraz budowę chodników z kostki brukowej wraz z krawężnikami. Remont obejmie także kwestie związane z kanalizacją deszczową oraz doświetlenie czterech przejść dla pieszych. Remont ulicy Kardynała Kominka zostanie przeprowadzony na odcinku 122 m. Obejmie m.in. frezowanie nawierzchni, rozbiórkę istniejącej infrastruktury oraz budowę na wskazanym odcinku nowej nawierzchni i chodników.

 

Zawarta umowa dotyczy także budowy miejskiej sieci szerokopasmowej w ciągu ulicy Budowlanych w Rybniku (na odcinku od ul. Kominka do ul. Orzepowickiej). W tym zakresie przewidziano m.in. budowę rurociągu kablowego, wykonanie przepustów, budowę studni kablowych prefabrykowanych rozdzielczych. Zadanie obejmuje ponadto inwentaryzację stanu technicznego 22 obiektów budowlanych położonych przy ulicach: Orzepowickiej, Budowlanych, Floriańskiej, Kominka, św. Józefa.

 

Inwestycja powinna zakończyć się do czterech miesięcy od daty podpisania umowy. Szczegółowe informacje na temat zadania tutaj.

 

Przedsięwzięcie wpisuje się w działania podejmowane na rzecz poprawy układu komunikacyjnego miasta. Przypomnijmy, że na inwestycje związane z infrastrukturą drogową w Rybniku w budżecie na 2011 rok przeznaczono 110 milionów złotych. Aktualnie trwają remonty związane z przebudową Dk 78 i DW 935 oraz budowa obwodnicy północnej miasta Rybnika. Więcej tutaj.

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-05-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt