Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Konsultacje dot. sieci szerokopasmowej


W bieżącym roku Miasto Rybnik zamierza rozpocząć realizację projektu „Miejska Sieć Szerokopasmowa w Rybniku”. W ramach konsultacji społecznych projektu prosimy o wypełnienie zamieszczonej poniżej ankiety i przedstawienie w niej własnych wnioskówProjekt podzielono na dwa etapy. W I etapie przygotowano dokumentację projektową obejmującą projekt budowy światłowodowej szkieletowej sieci szerokopasmowej w dzielnicach położonych w okolicach centrum miasta Rybnika oraz w dzielnicach Chwałowice, Wielopole, Kamień, Zamysłów. Niedobczyce, Popielów, Radziejów i Niewiadom.


Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja wymagana dla potrzeb II etapu, który obejmować będzie budowę sieci szerokopasmowej od centrum miasta do dzielnic nieobjętych I etapem budowy sieci. W tym etapie planowane jest przyłączenie 47 kolejnych obiektów administracji publicznej, instytucji oraz obiektów oświatowych. Planowane jest także ułożenie w tej sieci osobnego kabla światłowodowego umożliwiającego wydzierżawienie włókien na potrzeby lokalnych operatorów, w ramach tzw. sieci otwartej.


Przedmiot projektu w tym etapie zakłada budowę następujących relacji światłowodowej sieci szerokopasmowej:


- Nitka Rudzka: od ronda Mazamet ulicami Żołędziową, Energetyków, Rudzką do Filii Biblioteki Publicznej nr 14 przy ul. Rudzkiej 409c w dzielnicy Stodoły. Ponadto planowane są następujące odgałęzienia:

 

  • w dzielnicy Orzepowice z ulicy Rudzkiej ulicą Rybacką, Św. Maksymiliana, Podmiejską do Domu Energetyka
  • w dzielnicy Chwałęcice z ulicy Rudzkiej ulicą Grodzką, Czecha, Gzelską do Szkoły Podstawowej nr 27,

- Nitka Żorska: od ronda Mikołowskiego ulicami: Mikołowską, Przemysłową w ulicę Ogrodowskiego i dalej ulicą Żorską do granic miasta. Ponadto planowane są następujące odgałęzienia tej nitki:

  •  odgałęzienie z ulicy Przemysłowej ulicą Wolną do Szkoły Podstawowej nr 3,
  • odgałęzienie z ul. Żorskiej ulicami Ziołową, Buchalików, Gotartowicką, Małachowskiego, Sztolniową, Osiedle Południe, Patriotów do Domu Kultury w dzielnicy Boguszowice Osiedle,
  • odgałęzienie z ulicy Osiedle Południe ulicą Patriotów, Małachowskiego do zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1,
  • odgałęzienie w Dzielnicy Boguszowice Stare z ul. Małachowskiego ulicą Kłokocińską, Włościańską do Szkoły Podstawowej nr 19 i ul. Bracką do Przedszkola nr 21,


- Nitka Gliwicka: od ul. Podmiejskiej ulicą Gliwicką następnie ulica Rybnicką w dzielnicy Ochojec aż do Filii Biblioteki Publicznej nr 12 przy ul. Rybnickiej 23. Ponadto planowane są następujące odgałęzienia:

  •  w dzielnicach Golejów i Grabownia: z ulicy Gliwickiej ulicą Komisji Edukacji Narodowej, Poloczka do Filii Biblioteki Publicznej nr 17,
  • w dzielnicy Ochojec z ulicy Rybnickiej ulicą Milenijną, Kuglera  do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3,


- Obszar Zebrzydowice: od ronda Zebrzydowice ulicą Zebrzydowicką do Przedszkola nr 12.

Właścicielem sieci pozostanie Miasto Rybnik. Po wybudowaniu sieci w ramach postępowania przetargowego zostanie wybrany operator zarządzający siecią.  Operator ten nie będzie świadczył usług użytkownikom końcowym, będzie obsługiwał wszystkich zainteresowanych operatorów telekomunikacyjnych na równych warunkach, nie zaburzając konkurencji rynkowej. Zainteresowani operatorzy lokalni po wykonaniu tzw. „ostatniej mili” będą mogli świadczyć mieszkańcom usługi takie jak dostęp do Internetu, telefonia VoIP, telewizja cyfrowa.


Przychody generowane przez przedsięwzięcie (za korzystanie z sieci, według jednolitych zasad) będą pokrywały bieżące koszty utrzymania sieci. Projekt nie będzie zatem obciążał budżetu miasta.


W ramach konsultacji społecznych projektu, prosimy Państwa o wypełnienie zamieszczonej poniżej ankiety i przedstawienie w niej własnych wniosków i propozycji mogących poprawić jakość  i efektywność planowanej sieci.

 

 

Wypełnioną ankietę proszę przesłać na adres: konsultacje.siec@um.rybnik.pl 

   

 

Termin zakończenia konsultacji  6 czerwca br.Ankieta Konsultacje projektu „Miejska Sieć Szerokopasmowa w Rybniku” etap II.


DOC (33 KB)

Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-05-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt