Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Finał gry samorządowej


W czwartek, 2 czerwca, o godz. 10.00 w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbędzie się finał II edycji gry samorządowej „Rybnik – przestrzeń młodych”.Rybnik – przestrzeń młodych to przedsięwzięcie, w którym uczestniczy 30 uczniów, w tym przedstawiciele MRM oraz społeczność uczniowska szkół biorących udział w projekcie.

 

Spora część przedsięwzięcia już się odbyła. Składały się na nie kurs akademicki i kampania promocyjna. Etap I polegał na teoretycznym przygotowaniu uczestników gry do świadomego angażowania się w życie Rybnika. Podczas 25-godzinnego kursu akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym uczniowie pracowali nad programem działań obywatelskich, w którym zaproponowali zmiany w edukacji, ekologii, kulturze i sporcie. Pomysły dotyczące zmian w ww. dziedzinach odzwierciedlają spostrzeżenia i potrzeby uczniów w wieku licealnym, którzy chcą żyć w przestrzeni przyjaznej młodym ludziom.

 

II etap gry polegał na prowadzeniu kampanii promocyjnej programów stworzonych podczas kursu. Przez 8 dni grupy maksymalnie 5-osobowe propagowały swoje wizje zmian za pomocą materiałów audiowizualnych (plakaty, artykuły, zdjęcia, banery, ulotki itp.). Ponadto, programy zostały przedłożone specjalnie powołanej komisji, w celu oceny wizji pod względem realności i adekwatności wobec przestrzeni społecznej w Rybniku. W skład Komisji Gry Samorządowej weszli: prezydent Rybnika, Adam Fudali, zastępca prezydenta Joanna Kryszczyszyn, radna rady Miasta Rybnika, Anna Gruszka, dyrektor MOSiR w Rybniku Rafał Tymusz, Milada Więckowska, Ewa Hajduk oraz Samorząd Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

W głosowaniu internetowym zostały wyłonione trzy drużyny, które przeszły do następnego etapu. III etap to juz wielki finał, podczas którego zwycięskie drużyny zaprezentują swoje programy w formie wystąpień liderów oraz odpowiedzą na pytania przeciwników i komisji. Zwycięski zespół zostanie wybrany w głosowaniu uczniów zebranych w auli. Laureaci gry samorządowej otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Nowoczesny uczeń w nowoczesnej szkole. Program aktywizacji edukacyjno-obywatelskiej uczniów rybnickich liceów”.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-05-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt