Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Powstaje nowy portal kulturalny


Serwis internetowy realizowany w ramach projektu „Kultura.rybnik.eu” był głównym tematem omawianym podczas spotkania, które odbyło się 5 lipca br.W ubiegły wtorek w Urzędzie Miasta spotkali się miejscy i prywatni organizatorzy wydarzeń kulturalnych, animatorzy kultury, artyści, samorządowcy oraz przedstawiciele mediów.  Prezydent Rybnika, Adam Fudali, otwierając spotkanie, wyraził nadzieję, że projekt „Kultura.rybnik.eu” w zdecydowany sposób przyczyni się do rozwoju oferty kulturalnej miasta oraz dobrej jej promocji. Zebrani mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi zadaniami wchodzącymi w skład projektu, m.in. z realizowanym już programem telewizyjnym „Kulturalny Donosiciel” oraz drukowanym miesięcznikiem „Kulturalny Informator”.Spotkanie w sprawie projektu Kultura.rybnik.eu
Prezydent miasta, Adam Fudali, wskazywał na pozytywny wpływ projektu na rybnickie życie kulturalne oraz wyraził nadzieję, że przedsięwzięcie zdecydowanie obniży koszty promocji organizowanych w mieście wydarzeń. Fot. L. Tyl.

Pod koniec sierpnia br. funkcjonować będzie portal internetowy „Kultura.rybnik.eu”, w którym samodzielnie będzie można dodawać informacje o rybnickich wydarzeniach kulturalnych i artystach, zaś w połowie września placówki organizujące imprezy zostaną oznakowane fotokodami, zawierającymi informacje dostępne przez telefon komórkowy. Największym zadaniem inwestycyjnym, jakie stoi przed realizatorami projektu, jest budowa sieci elektronicznych nośników, czyli ekranów LCD i LED, punktów Bluetooth oraz infokiosków. Ostatnim etapem prac będzie stworzenie podświetlanych dwustronnych gablot informacyjnych, zlokalizowanych w kilkudziesięciu najbardziej uczęszczanych punktach miasta.


Na wtorkowym spotkaniu obecni byli przedstawiciele firmy New Digital Media Poland, która wygrała przetarg na stworzenie informatora internetowego i systemu fotokodów, a także podwykonawcy – firma LINGUA-IT. Prezes zarządu LINGUA-IT, Krzysztof Rogóż, zaprezentował trzy wstępne koncepcje graficzne serwisu internetowego. Powstający nowy portal kulturalny, który ma być w swoim założeniu największą bazą informacji o rybnickich wydarzeniach kulturalnych i artystach, interesował wszystkich zebranych. Wnieśli oni wiele uwag dotyczących jego tworzenia i funkcjonowania.


Spotkanie w sprawie projektu Kultura.rybnik.eu
Licznie zebrani przedstawiciele życia kulturalnego Rybnika wzięli aktywny udział w spotkaniu. Fot. L. Tyl.

 

Uczestnicy spotkania pozytywnie odnieśli się do realizowanego projektu i zadeklarowali chęć dalszej współpracy w jego ramach. Osoby tworzące życie kulturalne Rybnika podkreśliły wagę projektu „Kultura.rybnik.eu”, jako bezpłatnego i potężnego narzędzia promocji wydarzeń.


W trakcie spotkania padł pomysł stworzenia nowego znaku graficznego projektu. Naczelnik Wydziału Promocji i Informacji UM, a zarazem kierownik projektu „Kultura.rybnik.eu”, Krzysztof Jaroch, zaprosił wszystkich zainteresowanych do nadsyłania własnych pomysłów. Już następnego dnia swój projekt przesłał Michał Ankes. Podczas sondy, przeprowadzonej drogą elektroniczną, osoby współpracujące w ramach projektu „Kultura.rybnik.eu” dokonały wyboru pomiędzy dwoma pomysłami – znakiem graficznym funkcjonującym na okładce „Kulturalnego Informatora” oraz tym przesłanym przez Michała Ankesa. Zdecydowana większość opowiedziała się za pomysłem młodego grafika, pracującego na co dzień w Rybnickim Centrum Kultury i od dawna czynnie wspierającego realizację projektu „Kultura.rybnik.eu”.


Nowy logotyp będzie funkcjonować w serwisie „Kultura.rybnik.eu”, który ma ruszyć 31 sierpnia br.


W związku z dużym zainteresowaniem projektem „Kultura.rybnik.eu” już niedługo – na początku sierpnia br. – w Urzędzie Miasta odbędzie się kolejne spotkanie. Tym razem będzie można zapoznać się z ukończonym serwisem www i wziąć udział w jego testowaniu. Przedstawione będzie także działanie fotokodów oraz sposób ich rozdysponowania. Omówione zostaną techniczne aspekty dotyczące sposobu przygotowywania materiałów, wyświetlanych na ekranach LCD i LED.


Zapraszamy do współpracy w ramach projektu „Kultura.rybnik.eu”. Wszelkie materiały o organizowanych imprezach prosimy nadsyłać na adres: infokultura@kultura.rybnik.eu.

 

Szczegółowe informacje: Wydział Promocji i Informacji UM, tel. 43 92 300


Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-07-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt