Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Europejski Kongres MSP


W dniach 6-7 października br. w Katowicach odbędzie się I Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Imprezie towarzyszyć będą targi usług i produktów dla MŚP Biznes Expo.

 Celem kongresu jest wskazanie roli małych i średnich firm w procesie budowania nowoczesnej gospodarki oraz zwrócenie uwagi na szanse i wyzwania stojące przed sektorem małych i średnich przedsiębiorstw.


W inauguracji kongresu swój udział potwierdził Prezydent RP, Bronisław Komorowski, który objął kongres honorowym patronatem. Przedsięwzięcie odbywa się także pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie UE. Radzie programowej kongresu przewodniczy Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

W kongresie udział wezmą  m.in. przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, reprezentanci instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy. Jak wskazują organizatorzy, program merytoryczny kongresu pozwoli na omówienie ważnych obszarów decydujących o lokalnej i regionalnej przedsiębiorczości.


- Wymiernym efektem kongresu będzie sformułowanie rekomendacji, które uwzględnią bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w każdym z obszarów problemowych dla zniwelowania zagrożeń. Dokument ten ma być naszym wspólnym głosem, dlatego zabiegam o udział przedstawicieli wszystkich środowisk, którzy dążą do społeczno-gospodarczego rozwój naszego kraju – mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

W ciągu dwóch dni kongresu odbędzie się 11 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie ponad 100 ekspertów z Polski i zagranicy. Głównymi tematami kongresu będą zagadnienia związane z analizą obecnego stanu MŚP w Polsce i w państwach Unii Europejskiej. Sesje panelowe dotyczyć będą również roli otoczenia biznesu i samorządu terytorialnego w tworzeniu warunków i instrumentów dla rozwoju oraz wzmocnienia potencjału tego sektora, internacjonalizacji polskich firm oraz współpracy nauki i biznesu dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Nie zabraknie również tak ważnych tematów jak: rodzinna przedsiębiorczość, etyka w biznesie czy społeczna odpowiedzialność biznesu.

 

- Zachęcam przedsiębiorców do udziału w tym przedsięwzięciu. Jestem przekonany, że kongres spełni pokładane w nim nadzieje, stając się forum wymiany poglądów na temat działalności gospodarczej w naszym kraju oraz kształtowania wizji rozwoju naszego regionu i kraju – mówi prezydent Rybnika, Adam Fudali.

 

Spotkania panelowe oraz dyskusje odbywać się będą w kilku lokalizacjach w stolicy Górnego Śląska, m.in.: w katowickim Centrum Kultury im. K. Bochenek, w budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, a także w gmachu Biblioteki Śląskiej.

 

Głównym organizatorem kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Związek Rzemiosła Polskiego.


Wszystkie niezbędne informacje na temat przedsięwzięcia wraz z formularzem rejestracyjnym, potwierdzającym udział w kongresie, znaleźć można na stronie www.kongresmsp.eu

Udział w Kongresie jest bezpłatny.

 

Kongresowi towarzyszyć będą targi usług i produktów dla MŚP Biznes Expo, w ramach których instytucje będą mogły zaprezentować swoją ofertę małym i średnim firmom. Organizatorzy zarezerwowali miejsce dla blisko 200 wystawców, których ekspozycje będzie można odwiedzać przez dwa dni.

Źródło: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-08-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt