Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Miejska ślizgawka jeszcze przed świętami


Jeszcze w tym tygodniu powinien rozpocząć się montaż sezonowego lodowiska na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, przy ul. Św. Józefa.Lodowisko o wymiarach 20x40 m wynajmie miastu i zamontuje na terenie ZSE-U firma Hefal Serwis S.A., która została wyłoniona w drodze przetargu. Firma zadba także m.in. o obsługę urządzeń i konserwację lodu oraz o demontaż konstrukcji po zakończeniu sezonu.

 

Umowa z firmą została podpisana 12 grudnia. Zgodnie z jej treścią, z lodowiska powinniśmy móc korzystać w okresie 12 dni od daty zawarcia umowy. Prace związane z budową sezonowego lodowiska muszą zatem ruszyć w ciągu najbliższych dni. Obejmują one m. in. przygotowanie podbudowy z piasku, zamontowanie band lodowiska oraz niezbędnych instalacji, oświetlenia i nagłośnienia. Konieczny jest także montaż infrastruktury towarzyszącej, związanej z funkcjonowaniem wypożyczalni łyżew w bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska.

 

Aby lodowisko mogło funkcjonować, konieczna jest także odpowiednia pogoda, a więc przede wszystkim temperatura poniżej + 10 stopni Celsjusza i wiatr o prędkości nie większej niż 2 m/s. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych lodowisko będzie funkcjonować do 4 marca.

 

Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z infrastruktury sportowej od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta w godzinach od 10.30 do 22.00 (harmonogram uwzględnia przerwy techniczne). Za korzystanie z lodowiska będzie pobierana opłata w wysokości do 3 zł (bilet ulgowy) lub do 4 zł (bilet normalny) za jedną sesję.

 

Po uprzednim uzgodnieniu z obsługą lodowiska, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08.00 do 15.00 z lodowiska nieodpłatnie korzystać będą mogły szkolne grupy zorganizowane (pod opieką nauczyciela). W soboty, niedziele i święta, od godz. 08.00 do 10.00 będzie możliwość skorzystania z odpłatnej nauki jazdy na łyżwach. W okresie ferii zimowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00, dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia przewidziano bezpłatne korzystanie z lodowiska (za okazaniem legitymacji).

 

Umowa z firmą Hefal opiewa na kwotę 179 000 zł. W minionym roku za funkcjonowanie lodowiska miasto zapłaciło 191 540 zł, a więc o 12 540 zł więcej.

Tak wyglądało lodowisko w ubiegłych latach. Fot. L. Tyl.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-12-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Awansu można się nawet dochrapać. Pod warunkiem jednak, że i szefowi przyśni się to samo.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt