Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Podsumowanie projektu RSIP


W środę, 14 grudnia, w rybnickim urzędzie miasta odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Rybnicki System Informacji Przestrzennej (RSIP).W spotkaniu udział wzięli: prezydent Rybnika, kadra kierownicza UM, radni Rady Miasta Rybnika, przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta oraz służb publicznych (policji, straży pożarnej, szpitala), a także przedstawiciele firm zaangażowanych w realizację projektu: ISPIK SA z Gliwic (nadzór inwestorski) i CADExpert sp. z o.o. (główny wykonawca projektu).Podsumowanie RSIP
Zebranych powitał prezydent miasta, Adam Fudali. Fot. A. Kolenda.

 

Witając uczestników spotkania prezydent Rynika, Adam Fudali, podkreślił, że zarządzanie zintegrowane nie jest w Polsce standardem. Zwrócił także uwagę na to, że system w znacznej mierze usprawnia pracę urzędników, ale jest także użyteczny dla każdego mieszkańca miasta. Z tym, że Rybnik w omawianym zakresie jest godnym polecenia przykładem zgodził się Marek Jarosz, wiceprezes zarządu firmy CADExpert, który z kolei wskazywał, że zasadniczą cechą RSIP-u jest wysoka funkcjonalność i szybkość dostępu do informacji oraz adekwatność zastosowanych rozwiązań do aktualnych potrzeb stale rozwijającego się społeczeństwa informacyjnego.


W trakcie spotkania przedstawione zostały założenia projektu. Rybnicki System Informacji Przestrzennej – jest to projekt informatyczny typu GIS/SIT realizowany przez Miasto Rybnik w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt zakłada poszerzenie zasobów informacyjnych, funkcjonalności oraz rozszerzenie grona zaawansowanych użytkowników istniejącego systemu, a jego zakres obejmuje budowę innowacyjnego, zintegrowanego systemu GIS wspomagającego zarządzanie w administracji publicznej na poziomie lokalnym oraz wspierającego działania jednostek miejskich i służb publicznych.


Podsumowanie projektu RSIP
Założenia Rybnickiego Systemu Informacji Przestrzennej oraz perspektywy jego rozwoju przedstawił zebranym Michał Fuchs z Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Rybnika. Fot. A. Kolenda.

 

Celem głównym projektu RSIP jest usprawnienie procesów administracyjnych w poszczególnych wydziałach Urzędu Miasta Rybnika poprzez stworzenie innowacyjnego, zintegrowanego i interoperacyjnego systemu wspomagania zarządzania w administracji publicznej na poziomie lokalnym typu back-office (wykorzystującego technologię GIS/SIT), wraz z włączeniem do niego podległych Miastu wybranych jednostek miejskich oraz służb publicznych.


 

Na spotkaniu zaprezentowano także nowości w RSIP (mapa mobilna na telefony komórkowe, wyszukiwanie tras przejazdu, zgłoszenia internautów, mapy tematyczne), przykładowe nowe warstwy mapowe dla urzędów, jednostek miejskich i służb publicznych, wybrane nowe i zmodernizowane narzędzia, które zostaną udostępnione użytkownikom.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.


Podsumowanie RSIP-u
Zebrani z zainteresowaniem słuchali informacji na temat projektu. Fot. A. Kolenda.

 

Warto dodać, że pod koniec listopada br. Rybnicki System Informacji Przestrzennej znalazł się w gronie laureatów konkursu Panteon Administracji Polskiej, zorganizowanego pod patronatem Ministra Gospodarki. Więcej na temat wyróżnienia TUTAJ.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-12-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt