Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

O regionie w magistracie


W poniedziałek, 19 grudnia, w rybnickim urzędzie miasta odbyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.W pierwszej części spotkania samorządowcy reprezentujący gminy zrzeszone w Związku przedstawili obecnym na spotkaniu parlamentarzystom okręgu rybnickiego najbardziej nurtujące ich kwestie związane z bieżącym funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego, licząc na pomoc w rozwiązaniu problemów.

 

W centrum zainteresowania znalazły się sprawy związane z oświatą, zwłaszcza z finansowaniem tej sfery w kontekście niewystarczającej subwencji otrzymywanej przez samorządy z budżetu. Dyskutowano także nad koniecznością modyfikacji karty nauczyciela oraz o zmianach w zakresie awansów  tej grypy zawodowej.

 

Wskazano także inne ważne dla samorządów sprawy, m.in. związane z konsekwencjami podjęcia ustawy o pieczy zastępczej, koniecznością zwrotu opłaty za wydaną kartę pojazdów oraz sytuacją komunikacyjną subregionu zachodniego w kontekście opłat za korzystanie z autostrad. Prezydent Rybnika, Adam Fudali zwrócił uwagę na związane z tym zagrożenie wykluczeniem komunikacyjnym regionu rybnickiego oraz na konieczność modernizacji linii kolejowej Rybnik-Chałupki i unowocześnienie taboru.

 

Sporo uwagi na spotkaniu poświęcono kwestiom zwianym z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej oraz prawdopodobnej nowelizacji ustawy o zasadach funkcjonowania samorządu. Parlamentarzyści – senator Adam Zdziebło oraz posłowie: Krzysztof Gadowski, Marek Krząkała, Bolesław Piecha, Henryk Siedlaczek i Ryszard Zawadzki z uwagą wysłuchali postulatów, deklarując swoją pomoc i zaangażowanie w zakresie podniesionych kwestii.Zgromadzenie Ogólne Zwiazku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego
Spotkania parlamentarzystów i samorządowców są bardzo ważne i powinny być organizowane częściej – wskazywali obecni na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Fot. A. Kolenda.

 

W ramach Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiegoobecni obecni na spotkaniu debatowali na temat zmian planu finansowego w bieżącym roku oraz nad przyjęciem takiego planu na rok 2012. W programie obrad znalazła się także dyskusja nad uchwaleniem ramowego planu działalności Związku na rok 2012 oraz ustaleniem wysokości składki członkowskiej na przyszły rok. Ważnym punktem spotkania było przyjęcie stanowiska dotyczącego określenia granic regionu gospodarki odpadami komunalnymi (więcej na ten temat tutaj).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2011-12-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Panować nad sobą - to najwyższa władza.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt