Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Luty z gwiazdami


Kora, Steczkowska, Kayah, Pazura, Sienkiewicz, Dereszowska to tylko niektóre z gwiazd, które w Rybniku pojawią się w bieżącym miesiącu.W lutym największym i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem będzie 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. W Klubie Energetyka pojawią się utalentowani wokaliści, spośród których najlepsi wystąpią podczas koncertu galowego w Rybnickim Centrum Kultury. OFPA – „festiwal festiwali” – od lat przyciąga śpiewających ludzi z całej Polski, świetnie interpretujących piosenkę artystyczną. Młodym artystom towarzyszyć będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W Klubie Energetyka będzie można spędzić wieczór z Korą, promującą swoją najnowszą płytę „Ping-Pong” (o swoich planach piosenkarka opowiada w wywiadzie udzielonym dla Kulturalnego Informatora). Ciekawie również zapowiadają się koncerty Zespołu Plateau, Justyny Steczkowskiej oraz Kayah, która wraz z Marcinem Wyrostkiem wystąpi w RCK.


Muzycznie będzie też w rybnickich klubach. KC proponuje m.in. koncert w rytmach ska w wykonaniu zespołu Bethel oraz występ popularnego rapera Młodego M. White Monkey z kolei zaprasza na występ zespołu UDA, jednej z najbardziej surrealistycznych i zaskakujących kapel na polskim rynku muzycznym.


W najbliższym czasie w Rybniku będzie można posłuchać opowieści o egzotycznych krajach, które przybliżą ciekawi podróżnicy. Za sprawą spotkań miłośników fantastyki, organizowanych cyklicznie w bibliotece w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, będzie się można przenieść w świat fantasy.


Na rybnickiej scenie teatralnej wystawionych zostanie wiele przedstawień zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Szczególnie polecamy spektakl „Zamknięty Świat” w wykonaniu m.in. Krystyny Sienkiewicz, Zofii Czerwińskiej i Anny Dereszowskiej na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej.


Miłośnicy humoru znajdą dla siebie coś ciekawego, a to za sprawą m.in. występu Cezarego Pazury wraz z popularnymi kabareciarzami, wśród których pojawi się Kabaret Młodych Panów. Fanów rybnickich kabaretów zapraszamy też do Domu Kultury Niedobczyce na Kwartalnik Kabaretowy.


 

Więcej informacji o czekających nas artystycznych wydarzeniach można przeczytać w najnowszym Kulturalnym Informatorze, dostępnym m.in. w rybnickich klubach, księgarniach, domach kultury oraz dodawanym do Gazety Rybnickiej.


Przypominamy, że informacje o ciekawych imprezach dziejących się w Rybniku przesyłać można do Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika, e-mail: infokultura@kultura.rybnik.eu,  tel. 32 43 92 300.Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-01-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chcesz się pozbyć pracy? Wykonaj ją.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt