Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Sportowiec roku u prezydenta


W poniedziałek, 27 lutego, prezydent Rybnika, Adam Fudali, spotkał się w rybnickim magistracie z Mariuszem Prudlem, siatkarzem plażowym i olimpijczykiem, który zdobył tytuł Sportowca roku Miasta Rybnika 2011 r.Mariusz Prudel jest siatkarzem plażowym reprezentującym TS Volley Rybnik. Zawodnik zdobył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie, które w br. odbędą się w Londynie i będzie jedynym olimpijczykiem z Rybnika. Aby zdobyć kwalifikację Mariusz Prudel musiał zdobywać punkty w FIVB Word Tour i w Mistrzostwach Świata. Zdobyta ilość punktów pozwoliła zawodnikowi i jego partnerowi, Grzegorzowi Fijałkowi, na zdobycie 4 lokaty w rankingu FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej). Doceniając klasę Mariusza Prudla, FIVB przyznała mu nagrodę zawodnika, który poczynił największe postępy na świecie. Przegląd Sportowy nominował go do najlepszej dwudziestki sportowców Polski w plebiscycie na najlepszego sportowca w Polsce. Największym sukcesem siatkarza w minionym roku jest piąte miejsce na mistrzostwach świata rozgrywanych w Rzymie.

 

Mariusz Prudel zdobył także tytuł Sportowca roku Miasta Rybnika 2011 r. Niestety, ze względu na napięty plan treningowy i związany z tym zagraniczny wyjazd, zawodnik nie mógł wziąć udziału w gali, która w rybnickim magistracie odbyła się 16 lutego (więcej TUTAJ). 


Spotkanie z prezydentem było więc znakomitą okazją do tego, by porozmawiać o sporcie w mieście, sukcesach młodego siatkarza i jego planach na przyszłość, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami olimpiady w Londynie.

 

- Nie czujemy z moim boiskowym partnerem ogromnej presji na to, by zdobyć medal. Jeżeli jednak dobrze się przygotujemy, a trenujemy intensywnie, wszystko powinno iść w dobrym kierunku – mówił podczas spotkania z prezydentem Mariusz Prudel.

 

Siatkarz w swojej karierze zwiedził już sporo interesujących miejsc na świecie. Zawsze jednak z radością przyjeżdża do Rybnika: - To jedno z najlepszych miejsc gdzie byłem i chętnie tutaj wracam – podkreślał zawodnik.

 

Więcej o zawodniku na jego stronie internetowejMariusz Prudel w magistracie
Prezydent miasta, Adam Fudali z dumnie prezentującym statuetkę Sportowca Roku Mariuszem Prudlem i Romanem Pinoczkiem, prezesem TS Volley Rybnik. Fot. K. Jaroch.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2012-02-28

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Żal wystarcza sam sobie, ale aby osiągnąć prawdziwą radość, trzeba ją z kimś podzielić.
(M. Twain)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt